شنبه 23rd می 2015 , ساعت: 09:05کد مطلب : 78723 نسخه قابل چاپ
توسط بازجویان وزارت اطلاعات

زندانیان عقیدتی اهل سنت به اعدام تهدید شدند

در آستانه ی هفتمین سال بازداشت زندانیان عقیدتی اهل سنت زندان رجایی شهر همچنان تحت فشارهای شدید روحی و روانی قرار دارند. بازجویان وزارت اطلاعات در ۱۰ روز گذشته دو بار این زندانیان را به شکل توهین آمیزی مورد تهدید قرار داده‌اند.
به گزارش ملی – مذهبی در جدیدترین مورد پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ چند نفر از این زندانیان به بند سپاه زندان رجایی شهر فرا خوانده‌شده و با چشمان بسته مورد بازجویی و توهین و تهدید قرار گرفته‌اند و در حالی که حکم اعدام بیشتر از ۳۰ نفر از زندانیان عقیدتی اهل سنت توسط دیوان عالی نقض و برای بررسی مجدد به دادگاه انقلاب ارجاع داده شده‌است؛ این بازجویان به یکی از زندانیان اهل سنت بنام کاوه ویسی گفته‌اند که مطمئن باش تاییدیه ی حکمت را می‌گیریم و در اسرع وقت و زمان مناسب اعدامت خواهیم کرد.
در حالی که بسیاری از وکلا و حقوقدانان معتقدند بر اساس قانون مجازات اسلامی جدید این احکام اعدام فاقد وجاهت قانونی است؛ اخیراً شش نفر از این زندانیان به طور غیرقانونی در زندان رجایی‌شهر اعدام شده‌اند و به همین دلیل تهدیدهای اخیر بازجویان سبب نگرانی این زندانیان و خانواده‌هایشان شده‌است


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.