چهارشنبه 10th آوریل 2013 , ساعت: 06:04کد مطلب : 41263 نسخه قابل چاپ
تسلیت ملی-مذهبی های بند 350 به ابراهیم یزدی به مناسبت درگذشت صدر حاج سید جوادی

درگذشت بزرگ مرد عرصه ایمان بر شما، اعضای نهضت آزادی ایران و فعالان ملی -مذهبی تسلیت باد

فعالان ملی -مذهبی و نهضت آزادی بند ۳۵۰ اوین به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر احمد صدر حاج سید جوادی پیام  تسلیتی خطاب به ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی ایران صادر کردند.

 به گزارش کلمه، زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین در پیام خود آورده اند: حضورش تا بود چراغ هدایت بود برای مبارزان راه حق و اکنون نیز یادش پرتو امیدی است برای آنانکه سلوک عارفانه، سیاست ورزی منصفانه، دین داری اخلاق مدارانه و فروتنی عالمانه او را سرمشق والگوی خودساخته‌اند. درگذشت این بزرگ مرد عرصه ایمان، سیاست، دانش و اخلاق بر شما، اعضای نهضت آزادی ایران، فعالان ملی -مذهبی و دریک کلام برتمامی آنان که درد دین دارند و دغدغه میهن، تسلیت باد.

خاطرنشان می شود تعدادی دیگر از زندانیان ملی مذهبی و نهضت آزادی ایران  در دیگر زندان های کشور در حبس به سر می برند.

 متن این پیام  به نقل از کلمه  به شرح زیر است:

به نام خدا

من المومنین رجال صدقوا ما عا هدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظرو ما بدلو اتبدیلا (احزاب ۲۳)

جناب آقای دکتر ابراهیم یزدی

دبیر کل محترم نهضت آزادی ایران

مرحوم احمد صدر حاج سید جوادی را به یقین می‌توان از جمله آخرین بازماندگان نسل مبارزان آزادیخواه نهضت ملی ایران دانست. نسلی که آرمان های بلند خود را به اربابان قدرت نفروختند و پای دنیا طلبی بر سر اعتقادات خود ننهادند. نسلی که هم درد دین داشت و هم دغدغه میهن. سر درآسمان قدس الهی داشت و پای در خاک ایران زمین. بی‌شک نام او همواره در کنار نام بزرگانی همچون طالقانی، بازرگان وسحابی به نیکی و با افتخار برده خواهد شد.

او انسان متعبدی بود که دین داری خود را تنها در احکام تعبدی نمی‌جست. در نگاه او دین فرا‌تر از باید و نباید‌هایی بود که در خور انسان های متوسط است. بل به چشم او دین آیینهٔ مبارکی بود که نور حق بر آن تابیده و سیمای دلنشین اخلاق را در آن هویدا ساخته بود.

سال‌ها حضور موثر و پربار در نهضت آزادی ایران، دفاع همیشگی از حق به یغما رفته زندانیان سیاسی قبل و بعد از انقلاب، حضور در نهادهای مدافع حقوق مشروع مردم و اعتراض به نابخردی‌ها و بی‌عدالتی‌های حاکمان در تمامی سال های حیات سیاسی‌اش، حاصل همین نگاه اخلاق مدارانهٔ او به دین بود.

تعبد در مقابل خداوند یکتا به او آزادگی در مقابل حکومت‌ها، ایستادگی در برابر نابرابری‌ها، آرامش و متانت در هنگام دشواری‌ها و مراعات و انصاف در وقت قضا را آموخته بود.

حضورش تا بود چراغ هدایت بود برای مبارزان راه حق و اکنون نیز یادش پرتو امیدی است برای آنانکه سلوک عارفانه، سیاست ورزی منصفانه، دین داری اخلاق مدارانه و فروتنی عالمانه او را سرمشق والگوی خودساخته‌اند. درگذشت این بزرگ مرد عرصه ایمان، سیاست، دانش و اخلاق بر شما، اعضای نهضت آزادی ایران، فعالان ملی -مذهبی و دریک کلام برتمامی آنان که درد دین دارند و دغدغه میهن، تسلیت باد.

امضا کنندگان به ترتیب الفبا:

 عماد بهاور

 مسعود پدرام

 سید امیر خرم

 امیرخسرو دلیر ثانی

 علیرضا رجایی

 محمد رضایی

 مسعود صادقی

 سعید مدنی


  1. مهدی

    درودبرشما عزیزان وچشمه های امید, خداوند رحمان یار وحافظتان باشد

  2. hassan

    drud bar shoma azizan poyandegane haman bozorg mardan iranzamin

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.