یکشنبه 3rd نوامبر 2013 , ساعت: 09:11کد مطلب : 54166 نسخه قابل چاپ
تشریح وضعیت سخت بی پولی ایران از زبان زنگنه

روحانی به خاطر پول گرفتن از امارات گریه کرد

شامگاه پنجشنبه هفته گذشته در سالن اجتماعات باشگاه نفت، فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در جلسه‌ای با حضور بیژن نامدار زنگنه یاد و نام شهید تندگویان را با حضور خانواده وی گرامی داشتند.

به گزارش  ایسنا به نقل از خرداد، وزیر نفت دولت یازدهم طی سخنانی در این جلسه با انتقاد از تهمت‌زنی‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی، آن را در راستای منویات و خواست شهدا و خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ندانست و تصریح کرد: طوری اقدام کنیم که هر ایرانی افتخار کند به ایرانی بودنش.

وی ادامه داد: در این سال‌ها مکررا نزول کردیم. شعارها بزرگ و عمل‌ها خراب شد. چرا مردم ما هر روز باید فقیرتر شوند؟ یک زمانی بود که حدود صد هزار نفر در عسلویه کار می‌کردند و محتاج کسی نبودند. چرا باید امروز به این روز بیفتند و تمام توسعه کشور را به هم بریزیم و شعار بدهیم؟

زنگنه در ادامه اظهار کرد: با شعار نمی‌شود کشور را پیش .برد با شعور و خرد باید کشور را پیش برد. چرا در این کشور آدم‌های صالح و توانمند باید کنار گذاشته شوند و یک‌سری افراد که در هیچ‌جا کار جدی به آنها داده نمی‌شد، باید کارها را به دست بگیرند؟ خوب معلوم است که کارها خراب می‌شود. این خلاف سنت خداست که خراب نشود.

وی در ادامه با انتقاد از رفتارهای چند سال گذشته گفت: تا یک زمانی علی‌رغم بالا و پایین‌هایی که بود، جریان کشور رو به پیشرفت بود ولی از سال ۸۴ به بعد یک وقفه‌ای ایجاد شد. ما نباید دیگر در گذشته سیر کنیم. افراطی‌گری همیشه باید محکوم بشود و همیشه باید با تحجر مبارزه کرد و ما نباید در این بمانیم. خداوند به ما فرصت داده و ما باید از این فرصت برای اعتلای کشورمان استفاده کنیم. ما باید طوری رفتار کنیم که دیگران پیشرفت ما را ببینند.

زنگنه با ذکر خاطره‌ای خاطرنشان کرد: من یک روز پیش امیر قطر رفتم. امیر قطر به من گفت من غبطه می‌خورم به آنچه که شما در پارس جنوبی دارید انجام می‌دهید. ما باید دوباره کاری بکنیم که دیگران به ما غبطه بخورند. البته رهایی ما از مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده بود با دعای خانواده شهدا و تلاش عده‌ای صورت پذیرفت. ان‌شاءالله همه با هم در راه شهید تندگویان باید جلو برویم و صنعت نفتی داشته باشیم که دیگران حسرت ما را بخورند.

وزیر نفت در ادامه به نکته‌ای تلخ اشاره و تصریح کرد: من به صراحت می‌گویم وضعیت امروز کشور ایران از نظر شرایط فروش نفت و مقدار فروش نفت و استفاده از پول، از شرایط دوران جنگ بسیار سخت‌تر است و ما باید با تدبیر جلو برویم و جامعه را توجیه کنیم که چه خطراتی هنوز هست. آنهایی که خطرساز بودند همچنان در صدد این هستند که چوب لای چرخ مدیریت کشور بگذارند.

زنگنه با اشاره به تاثر رئیس‌جمهور کشورمان پیرامون یک رویداد ناگوار گفت: چند روز پیش آقای روحانی گفتند که من خیلی متاثر شدم. ایشان گفت یکی از وزیران پیشین آمد پیش من و به من گفت که من رفتم امارات و خواهش کردم و یک مقدار پول از آنها گرفتم و آوردم ایران. آقای روحانی گفتند ایشان وقتی که رفتند من نشستم و گریه کردم که کشور ما به کجا رسیده که وزیر ما باید برود و از یک شیخ اماراتی خواهش کند که چهار قران پول به ما بدهد برای امور جاری کشور. این عزت ماست؟

وی در ادامه با انتقاد از واکنش‌های داخلی به دیپلماسی دولت روحانی، گفت: امروز می‌گویند صداقت آمریکایی. آخر یعنی چی صداقت؟ اصلا در سیاست خارجی صداقت یعنی چی؟ پیامبر اکرم (ص) فرمودند: الحرب و کل خدعه، جنگ کلش خدعه است. سیاست خارجه هم ادامه بدون خون‌ریزی همان نبرد است. تمامش خدعه است. اصلا صداقت آمریکایی یعنی چی؟ اصلا کی گفته آمریکا صداقت داره؟ اصلا کسی که فکر کنه که در سیاست خارجی با صداقت باید رفتار کرد اصلش بر حماقت است. هیچ برادری و دوستی‌ای در سیاست خارجی نیست الا اینکه منافع خودت را تامین کنی. اگر با کسی دوستی یا دشمنی برای این است که منافع خودت را تامین کنی.

زنگنه در بخش پایانی اظهارات خود گفت: چرچیل در جنگ جهانی دوم گفت ما با شوروی متحد می‌شویم. خیلی‌ها گفتند شوروی تا دیروز در مقابل ما بود، حال چه شد که دوست ما شد؟ چرچیل پاسخ داد بریتانیای کبیر هیچ دوست و دشمن دائمی ندارد. فقط منافعش برایش دائمی است. آنکه می‌خواهد با ما مذاکره کند به خاطر منافع خودش است، نه منافع من. ما خیلی باید ساده باشیم که فکر کنیم آمریکا به دنبال منافع کشور دیگری است. البته در زمان مذاکره یک جاهایی با هم اشتراک پیدا می‌کنیم. مثلا ما با عربستان و عراق رقیبیم ولی وقتی در اوپک می‌نشینیم در زمان‌هایی یک نقاط اشتراکی داریم. اصلا این حرف‌ها را از کجا می‌آورند که آمریکا صداقت ندارد؟ اگر کسی فکر می‌کند آمریکا در مورد ما صداقت دارد خودش در اشتباه است. قرار نیست که همه یا باید با ما دوست یا دشمن باشند و حد میان هم ندارد. وسط دوستی و دشمنی هزاران منافع است که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم و هیچ چیز جز منافع ایران و ایرانی نباید برای ما مهم باشد.


حوزه :
 1. محمدی

  درود به دکتر محمد مصدق ویاران وفادارش اگر مصدق به قیمت زندگی اش ،نفت را ملی نمی کرد امروز ملت ایران نان خالی هم براای سد جوع نداشتند. چرا دولت جمهوری اسلامی حتا یک نفر راهم به اتهام شرکت در کودتای ۲۸ مردادبه پای میز محاکمه نکشید ولی برای دریافت غرامت کیسه دوخته است.

 2. بهرام

  خدای من کشور به چه روزی افتاده است.این است دست اور انقلاب؟

 3. نام

  اخر بایک گروه خنگ ومعتاد سر وکار داریم که یک چماق به دستشان داده شده است این خنگها ااز صدتا اسرائیل وامریکا بدترند

 4. sedaghate rousi

  این مطالب را من ننوشتم ! قسم به روح مارکس و لنین و کاسترو که حالا انقلاب فرهنگی راه انداخته علیه سینما و بازیهای کامپیوتری ! که اینها در سایت پیک نت آمده
  اش انقدر شور شده که آشپز روسی هم فهمیده بازی با کارت امریکا ستیزی اگر روزی حربه خوبی بود برای سرکوب همه مخالفان لیبرال و ملی و ملی مذهبی و دگر اندیشان حالا تبدیل به کارد تیزی شده که میتواند هر کسی از ان سود ببرد از جمله رقبای روسیه !!!!
  بله حتا از جمله عربستان سعودی !
  بخوانید رفقا و همرزمان چه گوارا که اینک در دام پوتین ارتدکس – ناسیونالیست – استالینیست افتاده اید

  در پیک نت آمده است :

  بازی دو طرفه با خامنه ای

  اتحاد داخلی و خارجی مخالفان

  مذاکره با امریکا و لغو تحریم ها

  در آستانه دور جدید مذاکرات اتمی با گروه ۱+۵ و در حاشیه آن، مذاکرات مستقیم ایران و امریکا، ارکستر همآهنگی در داخل و خارج برای به شکست کشاندن این مذاکرات به صدا در آمده است. شاید چنین کارشکنی در تاریخ ۳۴ ساله جمهوری اسلامی و انقلاب ۵۷ بی سابقه باشد. شبکه های مخفی اسرائیل در داخل ایران و بازندگان انتخابات ۹۲ که فاجعه تحریم ها و حاکمیت ویرانگر ۸ ساله احمدی نژاد محصول آنهاست، همآهنگ با هم و به یکباره ضد امریکائی دو آتشه شده اند. نه تنها امثال شیخ بد نام و فاسدی بنام “جعفر شجونی” و محمد علی رامین مبتکر هولوکاست، بلکه انجمن اسلامی بازار و اصناف هم طرفدار شعار “مرگ بر امریکا” شده است! در خارج از ایران نیز اسرائیل به کمک بخشی از حاکمیت امریکا با تمام توان علیه این مذاکرات عمل می کند. می خواهند تحریم ها علیه ایران را حفظ کنند تا زمینه حکومت نظامی و امنیتی در داخل از بین نرود، دولت روحانی را نیز ناتوان کنند و مردم آماده پذیرش دخالت نظامی از خارج شوند. این حاصل جمع آن چیزی است که انجام میشود.

  در ادامه همین کارزای و پاسکاری داخل و خارج است که روز گذشته و با بهره گیری از فضای پر تنشی که میان امریکا و اروپا بر سر شنود های جاسوسی امریکا بوجود آمده، ناگهان نیویورک تایمز کاشف جاسوسی و شنود مکالمات خامنه ای در سفر سال ۸۷ وی به کردستان شد که بی تردید هدف از آن تاثیر گذاری منفی روی مذاکراتی است که در بالا به آن اشاره شد. همزمان با این گزارش و کشف، ناگهان، تایمز لندن هم کشف کرد که مدتی است آقای خامنه ای سخنرانی نمی کند و بیانیه نمی دهد و لابد در حال موت است. طبیعی است که انتظار دارند او سخنرانی کند و یا بیانیه ای بدهد و به مناسبت سالگرد تصرف سفارت امریکا موضعی بگیرد و اشاره ای منفی به مذاکرات با امریکا و یا مذاکرات اتمی بکند. و باز برای تحریک بیشتر برای رسیدن به این هدف، ناگهان وبسایت “خودنویس” در خارج کشور که جوهرش را حسین شریعتمداری از تهران پر می کند کشف کرد که بیماری خامنه ای تشدید شده و وی در آستانه مرگ است! معنای این نیز چیزی نیست جز این که ایشان زودتر جلوی یک عده ای ظاهر شود و سخنرانی کند و همان نتیجه ای از این سخنرانی گرفته شود که مورد نظر تایمز لندن است.

  پیک نت ۱۲ آبان

  پایان خبر از پیک نت

  و اما
  روحت شا د مهندس با زرگان
  تاریخ مارکسیست ها هم ثا بت کرد که تو ٣٣ سال پیش میدیدی آنچه را که بعضی از اینها هنوز نمیتوانند به درستی ببینند
  روحت شا د که تو مشروطه خواه ترین ، حقوق بشر طلب ترین ، دموکراسی خواه ترین ، و استقلال طلب ترین سیاستمداری بو دی که تاریخ معاصر ایران همه را یکجا در یکنفر دیده است .
  چراغ دیده بانی که مصدق بر افروخت در مشی وسلوک و سیاست اخلاق محور و مدارا گر و گام به گام تو تبلوری یافت که آیندگان هرگز راه حق گم نکنند . بگذار وزغ ها هر چه میخواهند سر و صدا کنند
  بنده امیدوارم که پیروان حزب توده ایران یکبار هم که شده به این مسولیت خطیر خود در برابر منافع ایران که به نظر میرسد اخیرا وا قف شده اند ،
  پا یدار بمانند.
  به امید رهایی ایران از چنبره افیونی مارکسیسم روسی و مذهب ارتجاعی

  • اشک

   هدف منسی کردن آمریکاست، یا با شوروی یا با روسیه یا با چین یا … اینها وظیفه خود را انجام می دهند

 5. حامد

  مقام معظم احمدی نژاد را زنده کننده ارزشهای انقلاب و عزت اسلامی معرفی میکردند . با بصیرت مثال زدنی خود !!!.

 6. ابراهیم

  بطور کلی انتخابات ۹۲ یک برنامه مهندسی شده، با مشارکت گروههای سیاسی داخل نظام، و غلط کرده های نظام بود. در برابر توطئه های انتخابات ۸۸ دشمنان خارجی و داخلی

  در میان انتخابات ماندن ولایتی، برنامه ایی بود. تا رای اصولگرایان بشکند. تا اعتدالیون از طرف اصلاح طلبان سکون دار قوه اجرایی شوند. تا آشتی ملی بوجود بیاید. و معاندین فرصت طلب دست خالی تنها بمانند.

  مهندسی بود. تا بعد از خط شکنی احمدی نژاد که انرژی هسته ایی را به نتیجه مطلوب رساند. و باخت را با هزینه های تحریم مضاعف به دشمنان تحمیل کرد. دولتی به ظاهر همگرا و میانه رو با دشمنان بر سر قدرت بیاد. تا دشمنان در شرایط انتخاب سخت قرار بگیرند. که اگر تحریم ها را بردارند. فرصت و دوران جدیدی برای ایران است. اگر تحریم ها را برندارند، حقیقت دشمنی آنان برای ملت آشکار خواهد شد. و انقلابی درونی و ایمانی در ملت بوجود می آید. که انگیزه استمرار انقلاب در نسل های جدید جوانان بازسازی می شود. و دو دهه سرمایه گذاری جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان در شرایط خنثی شدن قرار می گیرد. و این یعنی تحولی برای جهش ملی در ابعاد مختلف ملی و جهانی و…

 7. صریح

  از همین نظرات این صفحه به خوبی پیداست که تمامی جریانهایی که به شدت به دنبال شکست دولت آقای روحانی هستند با حرفهای مختلف از تریبونهای مختلف و بر منبرهای مختلف جست و خیزکنان به تکاپو افتاده اند. به ظاهر حرف مصدق و بازرگان و … در جایی ضدآمریکا و ضد اسرائیل و … و هر کس از جهتی ولی سنگ فقط در یه سو پرتاب میشود، دولت روحانی. این همه دشمن حتی در دولت ضدملی و ضد ایرانی و به واقع اسرائیلی احمدی نژاد هم سابقه نداشته. آیا نباید چشم ها را باز کرد که چرا این همه هجمه به این دولت از همه سو (البته ارتجاعی ترین جناهها) شروع شده. آیا غیر از این است که در صورت پیروزی دولت میانه، بعد دولت اصلاحات خواهد آمد و بعد دولتهای هر چه بیشتر ملی تر و این آن چیزی است که راستهای اسرائیلی، تسلیحاتی های آمریکا، دولتهای ارتجاعی منطقه که در اثر سیاستهای ضدایرانی هشت سال گذشته بیشترین منافع را برده اند کشورهایی همچون عربستان و امارات و ترکیه و … رانت خوارهای دولتی ایران که در اثر تحریم و بی قانونی، میلیاردر شده اند و ورشکسته های سیاسی به اصطلاح سرنگون طلب که با دریوزگی و خودفروشی میخواهند طغاری شکسته و ماستی بریزد تا دنیا به کام این کاسه لیسان گردد و خلاصه همه سوته دلان دور هم جمع شده اند و از شریعتمداری کیهان تا نتانیاهوی اسرائیل و … میخواهند به هر قیمت شده مانع پیشروی دولت آقای روحانی شوند. آیا مردم ایران برای منافع خودشان هم که شده نباید چشمها را باز کرده و از دولتی که شعارهای مورد نیاز جامعه ایرانی را میدهد حمایت کنند. آیا تضعیف این دولت همان بلای ۲۸ مرداد را بر سرمان نخواهد آورد؟ آیا نباید چشمها را باز کرد و به جای اینکه کثافتکاریهای دولت قبلی که به وضوح یک دولت ضدایرانی بود و باندهای مافیایی با حمایت سرداران فاسد سپاه را از دولت آقای روحانی طلب کنیم، تلاش کنیم که از این دولت در برابر مرتجعین حمایت کرد و تلاش کرد که شعارهای انتخاباتی اش راه به عمل ببرد. این تنها راه باقی مانده برای نجات میهنمان است و هر طلبکاری کودکانه دیگر فقط آب به آسیاب دشمنان ایران و ایرانی خواهد بود. تنها و تنها دشمنان ایران و ایرانی هستند که از شکست دولت آقای روحانی در تحقق شعارهایش شاد شده و به شدت به دنبال آن هستند.

 8. ( سیاوش )

  علت العلل همه مشکلات ایران مشکل فرهنگی است . مشکلی که از ابتدای تشکیل سلسله سا سا نیان شروع و تا به امروز مشکل روی مشکل افزوده می شود . مشکل این است که در بین مردم ایران دروغ رواج پیدا کرد . دروغ مباح شد .دروغ مصلحت شد . دروغ زرنگی به حساب آمد . دروغ پرستش شد . راستی کیمیا شد . تا جایی که اگر کسی راست بگوید و راستی کند غیر عادی است .مردم به چشم یک عقب مانده به او نگاه می کنند . جالب است که مردم دروغ را دوست دارند . دروغگو محبوب می شود . الگو می شود .تا جایی که همه چیز تظاهر است . از بیرون همه معتقد و با ایمان در حالی که حتی نمی توان یک نفر را پیدا کرد که از دل و از درون و از روی راستی معتقد باشد . من در تمام طول عمرم حتی یک نفر ایرانی مسلمان را ندیدم که به راستی و از دل به معتقدات باور داشته باشد . در چنین جامعه ای و از چنین مردمی چه انتظار می توان داشت ؟ ثروتمند ترین کشور با فقیر ترین مردم . توانمندان منزوی و بی هنران در مصدر امور . بزرگان و اندیشمندان هم دست بر سینه در خدمت بی هنران و مطیع و فرمانبردار . در اینجا دروغ فرمان می راند .

 9. ایران سبز

  این نکته بیش از گدایی آن وزیر بی لیاقت تاثر برانگیز است : اگر سال ۸۸ موسوی به آنچه خواست ملت بود رئیس جمهور میشد حال و روز ما هزاران بار بهتر بود .

 10. مصطفی

  انقلابی که جرقه ان از دکتر علی شریعتی شروع شد به دکتر محمود احمدی نژاد کشبده شد.
  انقلاب هم از نظر فکری – شخصیتی – عزتمندی – مالی و… کارش به اینجا رسید.
  از قدیم گفتند ملاقه که به ته دیگ میخوره چه صدایی داره !!!
  من فقط باید بگویم که آقای خامنه ای من متاسفم که الان باید فردی مانند دکتر شریعتی یا
  امثال ان کنار شما بنشینند نه افرادی مانند احمدی نژاد و صادق لاریجانی !!!

 11. حماسه ایرانی

  اگر قرار شود رییس جمهور از سر درد به حال این کشور گریه کند دلایل زیادی برای گریه هست، گریه برای کسانی است که دستشان به جایی نمی رسد نه برای رییس جمهور که خود بعد از خامنه مسئول تمامی کمبود ها و مشکلات است. آقای روحانی بد نیست لختی هم برای کسانی که بیگناه در همین روزها اعدام شده و می شوند، گریه کنید. جالب است. شنیده بودیم که آخوندها اشک مردم را در می آورند و هیچگاه نه شنیدیم و نه دیدیم که آخوندی (غیر از عاشورا و تاسوعا که آنهم برای عوامفریبی است) گریه کند. باید این هم از نوع گریه تمساح باشد.

 12. فردا

  اینکه اون وزیر بی لباقت بود یا نیود مشکلی رو حل نمی کنه! این شیوه کشورداری ست که کفگبرش به ته دیگ خورده. یعنی مقام عظمی از این اوضاع بی خبره؟ یعنی رئیس جمهور وقت از صدور چنین مجور سفری برای اون وزیر بی اطلاع بوده؟ و با چنین آشقتگی دهنش رو باز میکرد و چشماش رو می بست و با واژگان چارواداری با دنیا صحبت می کرد تا قتد توی دل عظما و جیره خواراش مثل شریعتمداری آب می شد؟ مگه بهمنی بی لیاقت و اون یکی معاون اول دزد نرفتن پیش خامنه ای و براش اوضاغ آشفته رو ترسیم کردند … اون چی پاسخ داد؟ گفت نظام در عزت مندی کامل است و ما در وضعیت بدر و …الخ نیستیم؟ دیگه اینقدر جافظه تاریخی ما تحلیل نرفته!

 13. محمد رضا رقابی

  آقای زنگنه کم لطفی میکند و یا خود را بکوچه علی چپ میزند و شاید هم فراموش کرده که عده ای لات و پات با همین شعار ها و شرارتها …۳۵ سال پیش انقلابمان را تصاحب کردند تا آن آرزوهای بزرگ میهنی ما ایرانیان را باین فرجام زشت برسانند و آن چنان پایمال لاشخوران و جانیان کرده اند که وزیرش بگدائی به نوکران شیخی مراجعه کند که من که بعنوان میهماندار شاید آن شخص شیخ و یا شاید پدرش در بندر عباس منتصب شده بودم ، با دیدن شخص شیخ و خانواده و آن منظرهای ناهنجار با بو های مشمئز کننده تاب تحمل نیاوردم و از ماموریتم شانه خالی کردم …. آقای زنگنه فراموش کرده که با شعار و اقدام مجدانه در جایگزینی تعهد بجای تخصص عده ای بی نام و نشان و بیسواد و فرصت طلب و چاپلوس را بر مقدرات کشور حاکم کردند و این سرنوشت زشت را به سر زمین آریائی ما رقم زدند. رژیم شاه تنها یک ایراد و مسئله داشت و آن نبود جز آزادی ولی ابهت و صلابت حکومتیش و توانائیهای اقتصادیش در جامعه جهانی خنجری بود بر دل حسودان و فرو مایگان که اکنون باین روزگارش نشانده اید. ننگتان باد

 14. سلام..اقای.وزیر.نفت.گفتند.ما.از.امارات.پول.نزول.میکنیم..و.چراباید.مردم.ما.هر.روز.فقیرتر.شوند؟..اقای.وزیر.نفت.شما.خوب.میدانید.که.کشور.و.ملت.ایران.دراین.۳۴.سال.به.چه..بدبختی.و.سیه.روزی.افتادند.؟..این.که.خیلی.ساده.است.خوب.اقای.وزیر…معلوم.است.برای.اداره.یک.کشور…….اشخاص.دانش.اموخته.و.باتجربه.و.استخواندارسیاسی.و.اقتصادی.لازم.است..اداره.مملکت.کارشما.و.بالا.دستی.هایتان.نیست..شماها.همه.از.کشورداری.بی.اطلاعید…به.کارهای.گران.مرد.کاردیده.فرست.؟؟؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.