چهارشنبه 2nd جولای 2014 , ساعت: 03:07کد مطلب : 64635 نسخه قابل چاپ
یک نماینده محافظه کار:

رهبری از وزیر علوم خواسته جو دانشگاه ها آرام باشد

محمود نبویان٬ نماینده محافظه‌کار مجلس می‌گوید آقای علی خامنه‌ای در دیداری از وزیر علوم که در آستانه استیضاح قرار گرفته٬ با جدیت خواسته بود مانع بر هم خوردن «جو آرام» دانشگاه‌ها شود.

نبویان روز چهارشنبه (۱۱ تیر) به  فارس گفته رهبر جمهوری اسلامی این درخواست را در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرده است.

وی با تاکید بر استیضاح رضا فرجی‌دانا افزوده «ایرادات مجلس به وزیر علوم یکی دو تا نیست» و «ما یک ماه است که از وی می‌خواهیم فضای دانشگاه‌ها را به حالت آرام و خانوادگی برگرداند.»

انتصاب کسانی که استیضاح کنندگان آن‌ها را «فتنه‌گر» می‌نامند٬ یکی از موارد مهم طرح استیضاح وزیر علوم اعلام شده است.

طراحان این استیضاح می‌گویند وزیر علوم به خواسته‌های آن‌ها بی‌توجهی کرده و به انتصاب‌های «مسئله‌دار» در دانشگاه‌ها و وزارت علوم ادامه می‌دهد.

قاضی زاده نماینده عضو «جبهه پایداری» نیز در این زمینه گفته «لطمات وارد آمده به رشد علمی کشور در ماه‌های اخیر با صدمات اقتصادی و اجتماعی ناشی از فتنه ۸۸ قابل مقایسه است.»

قاضی‌زاده افزوده «متاسفانه حاشیه‌ها و انتصابات سیاسی اخیر فضای یک وزارتخانه علمی را به سمتی منحرف کرد که خسارت و هزینه زیادی را به دنبال دارد.»

موسوی لارگانی یکی دیگر از نمایندگان خبر داده که طرح استیضاح وزیر علوم با ۵۰ امضاء به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده و این موضوع «تهدید، شوخی و یا تذکر صوری نیست.»

لارگانی اضافه کرده «در صورت اعلام وصول این درخواست در صحن علنی مجلس، استیضاح و رأی به عدم‌کفایت وزیر با رأی بالایی از سوی نمایندگان مواجه خواهیم بود.»

فضای دانشگاه‌ها در یک سال گذشته تغییر قابل ملاحظه‌ای کرده که این تغییر با خشم محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.

طی این مدت در چندین دانشگاه شعار‌های صریحی در حمایت از میرحسین موسوی٬ محمد خاتمی و مهدی کروبی سر داده شده و درخواست‌های متعددی مبنی بر رفع حصر مطرح شده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.