شنبه 25th ژانویه 2014 , ساعت: 02:01کد مطلب : 58604 نسخه قابل چاپ
از سوی دادگاه انقلاب

رضا آقاخانی فعال ملی-مذهبی به سه سال حبس محکوم شد

رضا آقا خانی فعال با سابقه ملی-مذهبی ایران که خرداد ماه به مدت ۴۵ روز به صورت موقت بازداشت شده بود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب  به سه سال حبس محکوم شد.

این فعال سیاسی با سپردن وثیقه  ۲۰۰ میلیونی از زندان آزاد  شده بود.

خاطرنشان می شود این حکم بدوی است و باید در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار بگیرد.

آقاخانی که از فعالان سیاسی دهه شصت نیز محسوب می شود و در سابقه خود تحمل چندین سال حبس را در این سال ها دارد در صفحه فیس بوک خود با اشاره به این حکم آورده است:

“بالاخره شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حکم بدوی را امروز ۵ بهمن به اینجانب ابلاغ کرد .

۳ سال حکم برای موارد اتهامی ذیل :

۱-عضویت در گروهک غیر قانونی و ضد امنیتی ملی مذهبی

۲-عضویت در شورای یاران رنگین کمان

و مبلغ سه میلیون ریال جزای نقدی به اتهام داشتن تجهیزات ماهواره ای”

خاطرنشان می شود این اتهامات در شرایطی به این فعال سیاسی  نسبت داده شده که طبق قوانین موجود عضویت در گروه های  ذکر شده هیچ گونه منع قانونی ندارد.

شورای فعالان ملی-مذهبی در طول حیات خود همواره یکی از منتقدان رویکردهای سیاسی-امنیتی -اقتصادی و فرهنگی حاکمیت بوده و بارها بر انتخابات آزاد، اقتصاد شفاف، زدودن نگاه امنیتی در فرهنگ تاکید کرده  و  در مورد انحراف حاکمیت از اصول قانون اساسی هشدار داده است.

عنوان برچسب ضد امنیتی در حکم رضا آقاخانی رویکرد حذفی و غیر قانونی حاکمیت نسبت به این جریان منتقد و مسالمت آمیز را  نشان می دهد.

 

 


حوزه :
  1. بهرام نجیبی

    ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه!!؟برای چه٬ مگر ایشون چه کردند؟ هم وطنان تا کی سکوت منتظر هستید نوبت شما برسد؟این رژیم از ما نیست دست بکار شوید.

  2. محمد

    چه جالب ملی مذهبی ها که بر ارمانهای انقلاب و اصلاح مسالمت امیز معتقد هستند ضد امنیتی معرفی می شوند و امثال مرتضوی و احمدی نژاد مدافع امنیت . روزگار غریبی است………..

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.