پنج‌شنبه 12th مارس 2015 , ساعت: 05:03کد مطلب : 75389 نسخه قابل چاپ
شورای هماهنگی راه سبز امید با محکوم کردن حمله به علی مطهری

رئیس جمهور راه را بر قانون شکنی باندهای خشونت‌پیشه ببندد

درادامه واکنش ها به حملات لباس شخصی ها به علی مطهری در جریان غائله دانشگاه شیراز، شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه ای ضمن محکومیت این اقدام غیر قانونی خواستار برخورد با عاملان و آمران این حادثه شد.

علی مطهری روز دوشنبه برای ایراد سخنرانی به دعوت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود اما به هنگام خروج از فرودگاه شیراز به سمت دانشگاه مورد حمله لباس شخصی ها قرار گرفت و چشم وی آسیب دید.

به گزارش ملی مذهبی ، شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه خود از رئیس جمهور خواسته است در برابر این حرمت شکنی سکوت نکند.

متن بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید به شرح زیر است:

به‌نام خدا

«إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ»

«محققا کسانى که گفتند پروردگار ما خداست ‏سپس ایستادگى کردند بیمى بر آنان نیست و غمگین نخواهند شد.» (سوره احقاف، آیه ۱۳)

حادثه ای که روز دوشنبه‌ی گذشته برای آقای دکتر علی مطهری، نماینده محترم مجلس در شیراز به‌وقوع پیوست، مایه‌ی سرافکندگی هرکسی است که ادعای انسانیت، مسلمانی و شهروندی و پاسداری از آرمان‌های انقلاب دارد. درحالی‌که خشونت گروه‌های افراطی مانند داعش، آبروی مسلمانی را به خطر انداخته و راه را برای اثبات حقانیت کسانی که با دینداری رابطه‌ای خصم‌آمیز دارند هموار کرده، داعشیان داخلی نیز کردارهایی مشابه در پیش گرفته‌اند. خشونت بی‌پروا و غیرانسانی علیه نماینده محترم تهران که با صراحت و شجاعت، دیدگاه‌های انتقادی خود را ابراز می‌کند، نمونه‌ای تاسف‌بار و جدید از این رفتارهاست. داعشیان وطنی چنان می‌کنند که ای بسا با دشمنان دین و ملک روا نمی‌دارند.

چه شده است که کسانی که بازگوکننده‌ی حقایق هستند یا باید در حصر و حبس باشند و یا به‌خاطر خشونت و سرکوب غیرانسانی، امکان و توان ابراز آن را نداشته باشند؟ وقوع حوادثی از این دست نشان می‌دهد که مسئولان بلندپایه‌ی نظام یا از اداره‌ی مملکت عاجزند و توان مدیریت بحران‌آفرینان و خشونت‌طلبان را ندارند و یا با آنان همراه و همدلند که چنین سکوت توأم با رضایتی اختیار کرده‌اند.

مدعیان نمایندگی مردم و اقتدارگرایانی که بر کرسی‌های مجلس تکیه زده‌اند به‌جای ارائه و تصویب طرح‌هایی که عرصه را برای انجام وظایف نمایندگی‌ بر ایشان و همکارانشان تنگ می‌کند، برای حفظ حریم نمایندگی در مقابل گروه‌های به ظاهر خودسر اما به واقع متصل به نهادهای انتظامی، نظامی و امنیتی چاره‌ای بیندیشند.

آزادی بیان و امنیت پس از طرح عقیده در نظام جمهوری اسلامی به جایی رسیده که حتی دیدگاه‌های انتقادی و مواضع مصلحانه‌ی فرزند شهید آیت‌الله مطهری در مجلس برآمده از تیغ نظارت استصوابی شورای نگهبان، برتابیده نمی‌شود. وضعی که به تعبیر مرحوم آیت‌الله منتظری و جناب حجت‌الاسلام کروبی، جمهوریت و اسلامیت را در نظام یک‌سره به پرسش کشیده و منتفی کرده است.

از عقلای نظام و به‌ویژه از ریاست محترم جمهوری انتظار می‌رود در راستای پاسداری از حقوق اساسی شهروندان ایران که بدان سوگند یاد کرده، از کنار چنین فجایعی خاموش و بی‌تفاوت نگذرند و راه را برای بی‌قانونی‌های بیشتر و جولان‌ باندهای خشونت‌پیشه و افراطی باز نگذارند. زخم‌های عمیق قانون‌شکنان و سرکوبگران در سال‌های گذشته همچنان بر تن رنج‌دیده‌ی این کشور و ایرانیانی که صاحبان اصلی آن هستند تازه است.

در پایان، با تاکید بر مسئولیت مقامات ذیربط به ویژه وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی و استاندار فارس و ضرورت پاسخ گویی انها از صبر، ایستادگی و پیگیری شجاعانه‌ی جناب آقای دکتر علی مطهری قدردانی، و برای ایشان استواری و بردباری و توفیق بیش از پیش آرزو می‌کنیم.

شورای هماهنگی راه سبز امید

۲۰ اسفند ۱۳۹۳

 

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.