سه‌شنبه 29th دسامبر 2015 , ساعت: 01:12کد مطلب : 89594 نسخه قابل چاپ
پس از چهار سال حبس

دکتر سعید مدنی به مرخصی آمد

دکتر سعید مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی پس از ۴ سال برای نخستین بار به مرخصی آمد.

به گزارش سایت ملی مذهبی  سعید مدنی پزوهشگر مسائل اجتماعی در سال ۹۰  به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شد، پس از یکسال بازجویی به بند ۳۵۰ فرستاده شد.اما در سال ۱۳۹۲ به دلیل اعتراض به وضعیت بند به زندان رجایی شهر تبعید شد.

وی  در سال ۱۳۹۲ در دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۶ سال زندان و ۱۰ سال تبعید به بندرعباس محکوم شد.
دکتر مدنی که هفدهم دی ماه سال ۱۳۹۰ دستگیر شد پیش از صدور حکم  قطعی، دو سال   از حبس خود را در بازداشت موقت زندان اوین  تحت بازجویی های شدید گذرانده بود. با وجود گذشت ماه ها از بازداشت وی اتهام های وی نامشخص  و تماس وی با خانواده محدود بود.

حکم دادگاه تجدید نظر آقای مدنی  بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ بدون هیچ تغییری نسبت به حکم بدوی اعلام شد  و او به شش شال زندان و ده سال تبعید به بندرعباس  محکوم شد. او هم اکنون ۴ سال از  دوران حبس خود را گذرانده است.

او پیش‌تر هم در سال ۱۳۷۳ زمانی که عضو  مجله ایران فردا بود و همچنین در سال ۱۳۷۹ به اتهام همکاری با شورای فعالان ملی مذهبی بازداشت شده بود.
وی  در اسفندماه ۱۳۷۹ در جریان بازداشت گروهی نیروهای ملی مذهبی  دستگیر شد و حدود ۶ ماه در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه سپاه پاسداران، محبوس بود و همراه بسیاری از چره ای شاخص ملی مذهبی احکام سنگینی را دریافت کرد.

در مورد سعید مدنی بیشتر بخوانید:

سعید مدنی پژوهشگر در بند بحران های اجتماعی

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.