جمعه 14th سپتامبر 2012 , ساعت: 10:09کد مطلب : 23282 نسخه قابل چاپ

دو نوجوان بلوچ محکوم به اعدام به زندان قزوین و سمنان تبعید شدند

دو زندانی سیاسی بلوچ در سن نوجوانی مرتکب جرم سیاسی امنیتی شدند؛ از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند.

به گزارش هرانا، دو زندانی سیاسی به نامهای عبدالوهاب ریگی و مهرالله ریگی که در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشتند از سوی ماموران وزارت اطلاعات در سیستان و بلوچستان بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند.

عبدالوهاب ریگی که در زمان بازداشت در مهر ماه سال ۸۹ تنها ۱۷ سال سن داشته است در پی اعتراضات صورت گرفته در اردیبهشت ماه به زندان چوبین قزوین تبعید شده است.

این زندانی نوجوان علی رغم اتهام منتسب به وی و سن کم در میان زندانیان عادی با جرایم خطرناک و بدون اصل تفکیک جرایم نگهداری می شود.

مهر الله ریگی دیگر زندانی سیاسی که در زمان بازداشت در مهر ماه سال ۸۹ تنها ۱۷ سال سن داشته است نیز توسط ماموران وزارت اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان بازداشت و بدون حق داشتن وکیل مورد محاکمه قرار گرفته و بر اساس اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است.

این زندانی نیز در پی اعتراضات صورت گرفته در زندان زاهدان در اردیبهشت ماه سال جاری به زندان سمنان منتقل شده است.

لازم به ذکر است، از سرنوشت دیگر نوجوان بلوچ، محمد صابر ملک رئیسی که به اتهام محاربه به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شده است نیز اطلاعی در دست نیست.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.