شنبه 2nd مارس 2013 , ساعت: 06:03کد مطلب : 38398 نسخه قابل چاپ
محمدتقی مصباح یزدی :

دولت های پس از جنگ هیچ کدام به ولایت فقیه به عنوان نماد اسلام باور نداشتند

محمدتقی مصباح یزدی گفته است هیچ‌کدام از دولت‌های بعد از جنگ به «حاکمیت اسلام» و ولایت فقیه به عنوان «نماد اسلام» و «مشروعیت بخش نظام» اعتقاد نداشتند.

مصباح یزدی این اظهارات را در بیست و چهارمین نشست انجمن فارغ‌التحصیلان موسسه «آموزشی و پژوهشی امام خمینی» که ریاست آن را بر عهده دارد٬ مطرح کرده است.

به گزارش دیگربان به نقل از ایلنا وی «نقطه ضعف مشترک» همه این دولت‌ها را «عدم باور به حاکمیت اسلام» دانسته و افزوده است: «هیچ کدام به ولایت‌فقیه به عنوان نماد اسلام و مشروعیت بخش به نظام اعتقاد نداشتند.»

این روحانی تندرو با اشاره به اینکه هیچ کدام از شش دولت بعد از جنگ در جمهوری اسلامی باور نداشتند که «سکاندار کشتی انقلاب، نائب امام زمان» است، اظهار کرد: «حتی برخی از دولت‌ها رهبری را رقیبی برای خود می‌دانستند.»

مصباح یزدی از جمله روحانیونی در جمهوری اسلامی است که به اطاعت محض مقام‌های کشور از دستورات علی خامنه‌ای معتقد است و بار‌ها در این خصوص اظهارنظر کرده است.

اظهارات وی در شرایطی مطرح می‌شود که محمود احمدی‌نژاد که با نظر شخص آقای علی خامنه‌ای در قدرت مانده٬ به دستورات وی بی‌اعتناست.

این برای نخستین بار است که فردی به صراحت از «بی‌اعتقادی» شش دولت در تاریخ جمهوری اسلامی به ولایت فقیه و اسلام سخن می‌گوید.

مصباح یزدی در عین حال هدف اصلی همه «دشمنان انقلاب و اسلام» را «ساقط کردن و تضعیف» آقای علی خامنه‌ای عنوان کرده است.

رئیس موسسه «امام خمینی» در بخش دیگری از سخنانش٬ شرایط امروز انقلاب مصر را شبیه دوران انقلاب ایران دانسته و افزوده است: «اما آنها به خاطر نداشتن شخصی مانند امام به بن بست رسیده‌اند.»


  1. ناظر

    انها تقصیری نداشتند ، ولله که باورش مشکل است ، من ۳۵ سال است که زور میزنم باور کنم ، نمیشود . ظاهرا جز با مجاهدت لاجوردی و حسین بازجو ، آنهم در اوین باورپذیر نمیشود . روح برادر احسان طبری شاد که هدایت شده به دیار باقی رفت .

  2. سلام بر وطنم

    ناظرجان در تکمیل فرمایش شما بنده عرض کنم ارواح عزیزانی نظیر ز.کاظمی ژ. بنی یعقوب، و فروهر ها ،مختاری ها، روح الامینی ها ، جوادی فرها،آقاسلطان ها ، اعدامی های اوایل انقلاب، و خیلی های دیگه هم همین مشکل را داشتند. راستی در زمان امام خمینی ،این شیخ مصباح یزدی هنوز باور پیدا کرده بود یا بعدا صلاح دیدند که باورش کنند؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.