شنبه 31st مارس 2012 , ساعت: 03:03کد مطلب : 3753 نسخه قابل چاپ
نامه علی کفاشیان به فیفا

دولت در فوتبال دخالت نمی کند

علی کفاشیان در نامه‌هایی به فیفا و ای‌اف‌سی اعلام کرد که دولت ایران دخالتی در امور فدراسیون فوتبال ندارد.

به گزارش ایسنا  پس از انتخاب مجدد علی کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فوتبال و مسائل پیش آمده درباره غیرقانونی بودن فعالیت وی در راس فدراسیون طبق قانون منع حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، ابتدا فیفا در نامه‌ای به کفاشیان اعلام کرد که از طریق رسانه‌ها متوجه دخالت دولت در امور فدراسیون شده و خواستار ارائه‌ی گزارشی از آخرین وضعیت موجود در ایران شد.

با وجود گذشت سه روز از درخواست فیفا به دلیل عدم پاسخ‌گویی فدراسیون ، این‌بار کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون ایران نامه‌ای ارسال و اعلام کرد که چرا پاسخ نامه فیفا را نمی‌دهد. در این نامه به صراحت اعلام شده بود که به استناد بند ۱۳ اساسنامه فیفا حضور شخص ثالث حکم دخالت در فوتبال را دارد و شما در صورت عدم پاسخ‌گویی تعلیق خواهید شد.

براین اساس علی کفاشیان در نامه‌ای به فیفا و ای‌اف‌سی اعلام کرد که دولت در امور مربوط به فوتبال دخالتی ندارد و فدراسیون فوتبال بدون مشکلی کارش را انجام می‌دهد. فدراسیون فوتبال رونوشت این نامه را به وزارت ورزش و جوانان هم ارسال کرده است.

همچنین در دیدار کفاشیان با مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به وی اعلام شد که حتی استعفای رییس فدراسیون عربستان هم پذیرفته نشده است، چرا که ای‌اف‌سی می‌داند وی تحت فشار از سمت خود کناره‌گیری کرده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.