دوشنبه 25th آوریل 2016 , ساعت: 12:04کد مطلب : 93319 نسخه قابل چاپ
مطهری:

دلیل نمی‌شود هر چه رییس قوه‌قضاییه گفت درست باشد، پیگیری حصر وظیفه همه است

علی مطهری با تاکید بر اینکه پیگیری موضوع حصر وظیفه همه است و غلط است که فکر کنیم در جمهوری اسلامی هیچ ظلمی اتفاق نمی‌افتد گفت: این دلیل نمی شود که هر چه رئیس قوه قضائیه گفت درست باشد.

به گزارش ایلنا، علی مطهری عصر یکشنبه به مناسبت سالگرد درگذشت آیت الله  علی  مطهری در همایش «مجلس امید» در سالن شهید چمران دانشگاه اراک در خصوص پیگیری موضوع حصر و بحث غیر قانونی بودن آن گفت: پیگیری موضوع حصر وظیفه همه است و اینکه ما فکر کنیم در جمهوری اسلامی هیچ ظلمی اتفاق نمی‌افتد و هر کاری که در نظام صورت می گیرد درست است، قابل قبول نیست و حرف غلطی است.

او با طرح این پرسش که چرا باید اگر ظلمی اتفاق افتاده پنهان شود و حرفی نزنیم؟! تاکید کرد: مهم این است که چطور با ظلم برخورد کنیم.

مطهری ادامه داد: این دلیل نمی شود که هر چه رئیس محترم قوه قضائیه گفتند درست باشد، ما قانون اساسی داریم و یک نماینده باید همه حرف ها و نظرات را با قانون تطبیق دهد بنابراین تا زمانی که این موضوع روال قضایی لازم را طی نکند، نمی‌توان هیچ مجازاتی برای کسی تعیین کرد و نمی‌توان و نباید بدون حکم قضایی کسی را بازداشت و حصر کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در دوره تحریم سود می‌بردند، با برجام مخالفند و می‌خواهند کاری کنند تا سرمایه گذاران خارجی جرات سرمایه گذاری در ایران را نداشته باشند.

او افزود: تبلیغات علیه برجام طبیعی است زیرا در دوره تحریم‌ها شرایطی برای برخی افراد به وجود آمد تا سود کلان یبرند و گاهی نفت را می‌فروختند و به قول یکی از مقامات، پول نفت فروخته شده به حساب خزانه باز نگشته است.

وی گفت: پیشرفت برجام تا امروز خوب بوده و ما با اروپائیان مشکل نداریم و آن‌ها به تعهدات خود عمل می‌کنند، مشکل با آمریکا است و علت آن تحریم‌های ۳۰ ساله است و گره‌های کوری که زمان می‌برد تا باز شود.

مطهری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: متاسفانه امروز فضای دانشگاه‌ها احساسی شده و ذائقه دانشجویان تغییر کرده و حوصله بحث فکری و علمی که در زمان استاد مطهری در دانشگاه‌ها انجام می‌شد و مباحث اعتقادی و فلسفی وجود ندارد.

وی گفت: موضوع در دانشگاه‌ها این شده که یکی به گروه سیاسی مقابل بتازد و بالعکس، که این نقص است و اگر امروزه شرایط دانشگاه‌ها این گونه شده به خاطر جو انتخابات است وگرنه به طور کلی دانشجویان باید به مسائل و مبنای فکری بیشتر اهمیت دهند.

وی در خصوص عدالت اجتماعی از دیدگاه استاد شهید مطهری اظهار کرد: آن شهید بزرگوار هشدار می‌داد اگر انقلاب ما به عدالت اهمیت ندهد، پرچمداری انقلاب از دست انقلابیون اصلی خارج شده و به دست گروه‌های چپ خواهد افتاد.

وی افزود: آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست و تا زمانی که انسان‌ها از درون خود آزاد نشوند آزادی اجتماعی محقق نخواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود هر استعدادی منشاء حق است و باید آزادی تفکر بیان داشته باشیم و چون قوه یادگیری داریم حق تحقیر وجود ندارد.

مطهری در پاسخ به سوال دانشجویان که دیوان عدالت آمریکا حکم به مصادره اموال ایران داده است افزود: این اموال مربوط به ایران است که گفته شده ایران در انفجار ۱۳۸۲ بیروت مقصر است و می‌خواهند این اموال را به قربانیان و بازماندگان تفنگداران پرداخت کنند اما این اتهام است و ریشه آن به دولت قبل باز می‌گردد در دولت قبل عده‌ای منابع ارزی را بردند در آمریکا سرمایه گذاری کردند و اگر آمریکا این مبلغ را بردارد باید آن را بازگرداند.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.