دوشنبه 8th اکتبر 2012 , ساعت: 07:10کد مطلب : 25922 نسخه قابل چاپ
فیروز آبادی در مورد همه مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی ، نظامی اظهار نظر کرد

دلار باید روی دو هزار تومان ثابت شود!

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه در مسائل اخیر اقتصادی، بانک مرکزی مطالب را ساده گرفت که این اتفاقات افتاد و این عملیات روانی صورت گرفت گفت: قیمت دلار دو هزار تومان است و بقیه چیزهای مطرح در این زمینه حباب است، اگر بتوانند کنترل کنند، باید روی همان دو هزار تومان ثابت شود و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش مهر، حسن فیروزآبادی  که به ویژه در ماه های اخیر در مورد همه مسائل اظهار نظر می کند ظهر امروز در نشست ویژه اساتید دانشگاه علم‌و‌صنعت ایران، درباره تحریم‌های غرب علیه ایران گفت: در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تحریم یک اهرم برای کمک به سیاست خارجی است و هرجا در عرصه سیاست خارجی کم بیاورند، از موضوع تحریم استفاده می‌کنند.

وی افزود: تاکنون آمریکا کشورهای زیادی را مورد تحریم قرار داده است. تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد. وقتی که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، آمریکا، ایران را در فهرست تروریست‌ها قرار داد و سه سال بعد اقدام به تحریم ایران کرد و با مرور زمان بر این تحریم‌ها افزود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه ایران مغایر با مفاد منشور ملل متحد است، اظهار داشت: تحریم‌ها علاوه بر اینکه یک نوع دخالت در استقلال و حاکمیت داخلی کشورهاست، با مفاد منشور ملل متحد نیز مغایرت دارد و بر آن اشکال وارد است.

وی  با ادعای  اینکه غرب در اثر تحریم ایران دچار مشکلاتی شده است، بیان کرد: تحریم یک معادله دوسویه است و همان طور که برای ما عرض و طول و ارتفاع دارد، برای آنها نیز همین مختصات ها را دارد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر در داخل و ساختار نظام همه با هم در کنار هم کار کنند از بابت تحریم‌ها دچار مشکل نمی‌شویم، گفت: درست است تحریم، فشار و سختی دارد، با درهای بسته مواجه می شویم و بعضا شلاق‌هایی بر کمر ما فرود می‌آید ولی آیا این مسائل در پیشرفت کشور و انقلاب ما اثر می‌گذارد و مانعی ایجاد می‌کند؟ نه؛ اینگونه اثر نخواهد داشت.

وی افزود: انتظار غربی‌ها از تحریم‌ها این است که تحریم‌ها آنچنان تاثیر بگذارد که موجب نارضایتی مردم شود و مردم پشتیبانی خود را از انقلاب بردارند و تابع طرح‌های آنها شوند و آنها از داخل و خارج برای برنامه‌ریزی علیه کشور اقدام کنند ولی این تحریم‌ها یک درصد این شرایط را برای آنها فراهم نمی‌کند.

فیروزآبادی با بیان اینکه اکنون دشمنان از تحریم‌ها و مقوله تحریم به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند، گفت: آنها افرادی را استخدام می‌کنند که اطلاعات و تحلیل‌های غلط بنویسند و از طریق رسانه‌های جمعی به داخل کشور ما انتقال دهند، ولی میزان اثرگذاری عملی این مسائل در داخل کشور و نظام شاید حدود ۱۰ درصد باشد، یعنی می‌توان ریسک‌پذیری ۱۰ درصدی برای آن در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه از چند ماه گذشته یک عملیات علیه نظام ارزی ما صورت گرفت و بعضا مجریان کشور نیز در این زمینه ایستادگی کردند، اظهار کرد: من شاهدم که دولت و تیم اقتصادی آن و دیگر مسئولان هر هفته جلسه دارند و همه چیزها را دیده‌بانی و جمع‌بندی می‌کنند و روش‌هایی را برای خنثی کردن تحریم‌ها در نظر می‌گیرند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در قضیه اخیر، بانکی‌ها یکسری غفلت کردند و بانک مرکزی نیز مطالب را ساده گرفت و این اتفاقات افتاد و این عملیات روانی صورت گرفت وگرنه اقتصاد کشور ما به این سمت نمی‌رفت.

فیروزآبادی با بیان اینکه قیمت دلار دو هزار تومان است و بقیه چیزهای مطرح در این زمینه حباب است در قامت یک کارشناس اقتصادی ظاهر شد و  گفت: اگر بتوانند کنترل کنند، باید روی همان دو هزار تومان ثابت شود و مشکلی ایجاد نمی‌شود و آنچه که ما در این زمینه در حال حاضر می‌بینیم حقیقت ندارد و صوری، ساختگی و حباب است و دیدیم که با یک حرکت چقدر تغییرات ایجاد شد.

فیروز آبادی  بدون اشاره به تورم افسارگسیخته و افت محسوس رشد اقتصادی و تعمیق بحران های اجتماعی ادعا  کرد: اطمینان می‌دهم که اکنون از سال‌های گذشته از نظر مالی، ارزی، علمی و فناوری، انسجام ملت و اقتدار رهبری، قوی‌تر هستیم و دشمنان ما از سال‌های گذشته ضعیف‌ترند.

او همچنین  با اشاره به اعتراف یک نفر از دستگیرشدگان به جرم اخلال در بازار ارز که گفته بود در قضیه اخیر چندین میلیارد تومان گردش ارزی داشته است، افزود: آیا ما قادر نبودیم که ۳۰ را کنترل کنیم و حباب‌ها را کنترل کنیم؟ در این قضیه، سادگی، ساده‌اندیشی یا سیاسی‌کاری شده که یکی از این اتفاقات رخ داده است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه، به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اشاره کرد و گفت: افرادی به عنوان کاندیدا مطرح هستند و باندهایی حول آنها نیز بعضا ایجاد شده است و هرکدام از آنها دارای انگیزه‌هایی برای تحت تاثیر قراردادن رقیبند و آثار این مسائل بر آثار تحریم اضافه شده و این به نفع دشمن است و دشمن فکر می‌کند که مسائل و اتفاقات اقتصادی کشور، از آثار تحریم است.

وی در پااسخ تلویحی به اظهارات جعفری سردار سپاه مبنی بر قطعی بودن جنگ با اسرائیل گفت:« برخی افراد به‌گونه‌ای صحبت می‌کنند که این تصور در بین مردم ایجاد می‌شود که گویی می‌خواهد جنگ شود؛ در حالی که این نوع حرف زدن اشتباه است. وقتی یک فرمانده نظامی حرف می‌زند باید بداند که از صحبت او برداشت سیاسی و امنیتی می‌شود و در صحبت کردن خود باید اینگونه مسایل را محاسبه کند.»

 


  1. shirazi

    روزی ندا کردند که خیاطها بیایند جلو پالان دوز ها هم آمدند
    تو اگر بیل زنی باغچه خودت را بیل بزن که از آن هم هیچ سر در نمی آوری
    خدایت لعنتت کند که آنروز عمله ای را سرتیپ و فرمانده نیروی دریایی کردی تا این بدعت باقی بماند تا هر ننه قمری درجه ای دور از شان خود بگیرد و ……………

  2. صدا

    سردار جون همین حرفا رو می زنی که برات جوک می سازند. نکنه می خواهی رییس دولت بشی؟؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.