شنبه 8th ژوئن 2013 , ساعت: 01:06کد مطلب : 45681 نسخه قابل چاپ
عباس عبدی:

در صورت حمایت هاشمی و خاتمی از کاندیداتوری عارف یا روحانی اصلاح طلبان پیروز می شوند

عباس عبدی در گفت و گو با تسنیم در مورد تصمیم مردم در انتخاب کاندیدای خود گفت:« بخش قابل توجهی از مردم هنوز تصمیم نگرفته‌اند. به نظرم کسانی هم که گفته‌اند تصمیم گرفته‌اند و نامزدی را معرفی کرده‌اند، تصمیم آنان پایداری و ثبات ندارد و چه بسا به دلایل متعدد در آخرین لحظات در انتخاب خود تغییر عقیده دهند.»
وی با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته توضیح داد:«بنابراین نمی‌توان با قاطعیت اظهارنظر کرد، به ویژه آن‌که درباره نظرسنجی ها باید جزئیات بیشتری از متغیرها را داشت تا بتوان به درک درستی از آن‌چه در ذهن مردم می‌گذرد رسید که چنین اطلاعاتی در دسترس نیست. پس همه مواردی که گفته می‌شود درحد حدس و گمان است. به نظر بنده اگر اصلاح‌طلبان و آقای هاشمی وارد میدان شوند و یکی از دونفر عارف یا روحانی به نفع دیگری ائتلاف کرده و کنار رود، در بهترین حالت در دور اول برنده می‌شوند و در بدترین حالت با یکی از افراد دیگر که به احتمال قالیباف خواهد بود به دور دوم می‌روند ولی به احتمال زیاد در دور دوم نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان پیروز خواهد شد.»
وی ادمه داد:«درصورتی که حضور اصلاح‌طلبان قوی نباشد و مثل روزهای گذشته باشد، در این صورت دونفر به دور دوم خواهند رفت که یکی از انان قالیباف خواهد بود، درمورد فرد دیگر فعلا نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد، ولی اگر آن فرد یکی از دو نفر مورد حمایت اصلاح‌طلبان باشد دور دوم انتخابات پرشوری خواهیم داشت.»
عبدی در مورد رویکرد خاتمی و هاشمی و علاقه هر یک از آنان به حمایت از کاندیدای نزدیک به خود   نیز گفت  نیازی به شنیدن این اخبار نیست. نزدیکی یا تعلق خاطر اخلاقی و سابقه کاری آقای هاشمی و آقای خاتمی به روحانی و عارف چیز ناشناخته‌ای نیست، ولی مطمئن هستم که این دو تعلق خاطر مانع از ائتلاف بر روی یکی از این دو نفر نیست. اگر تصمیم به حمایت بگیرند این ارتباط عاطفی و فکری نمی‌تواند مانع از تصمیم آنان شود.


  1. شاهد

    من فکر میکنم امثال عبدى مجبورند اینچنین بنویسند، یعنى اینگونه مقالات {…} است. لازم نیست علامه باشى تا بتوانى دست خامنه اى بخوانى، اتفاقا اینبار چنان رو بازى کرده است که هر کس که حداقلى از بینش سیاسى بهره برده باشد میداند که در این نمایش، اصلاح طلبان هیچ شانسى براى پیروزى ندارند. باید خیلى ساده بود که فکر کرد با انهمه هزینه اى که حاکمیت در چهار سال گذشته متحمل شده، قرار است در این نمایش برباد رود.
    حاکمیت از ستادهاى پر جنب و جوش و عواقب تقلابات بعدى آگاه است و لذا با رد صلاحیت هاشمى، این وسیله را از اصلاح طلبان گرفته و اکنون اقایان عارف و روحانى، نه میتوانند و نه میخواهند که در برابر تقلب ایستادگى کنند و چینش کاندیداها و پراکندگى ارا این امکان را به دیگر اصلاح طلبان خواهد داد که به نتیجه اعتراض کنند. لذا در این نمایش براى خامنه اى اسان است که یا انتخابات را براى خالى نبودن عریضه به مرحله دوم بکشاند و یا در همان مرحله اول کار را تمام کند.
    اگر کسى بر این باور است که عارف و روحانى حتى در صورت ائتلاف قادر خواهند بود برنده شوند، یا حاکمیت و خامنه اى را نمیشناسد و یا ساده لوح است و یا {…}.

  2. محمود

    به باور من خامنه ای هم با پیروزی عارف یا روحانی مشکلی ندارد . درست است که ایشان خواهان این است که ولی امر مسلمانان بخوانندش و دستش را ببوسند و جانم فدای رهبر بگویند و عده یی دختر و پسر ساده دل هم با دیدن ایشان اشک به چشم باورند و غش و ریسه بروند . اما انقدرها هم از مرحله پرت نیست که نفهمیده باشد ، جناح اصولگرا و آنانی که اطرافش حلقه زده اند به گفته آقای خمینی از اداره یک نانوایی هم عاجزند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.