چهارشنبه 22nd می 2013 , ساعت: 09:05کد مطلب : 44567 نسخه قابل چاپ
اردشیر امیرجمند:

در صورت ادامه این وضعیت انتخابات بی‌معنا خواهد بود

اردشیر امیرجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید می گوید: رد غیرقانونی صلاحیت های کاندیداهای ریاست جمهوری، استمرار کودتای سال ۸۸ و شلیک بر پیکر نیمه جان جمهوریت در ایران است.

به گزارش کلمه مشاور ارشد میرحسین موسوی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان به صورت روشن و واضح از حدود صلاحیت خود تخطی کرده خاطرنشان کرد: شورای نگبهان حق ندارد به صورت گرینشی و خودسرانه و بدون رعایت اصول و موازین بنیادین حقوقی هرگونه که میخواهدقانون اساسی را تفسیر و اجرا کند.به همین دلیل چنین تصمیماتی فاقد اعتبار حقوقی است.

به گفته این استاد حقوق، شورای نگهبان به جای حفاظت از حقوق مردم تبدیل به نهادی شده که مانع تحقق دموکراسی و حق تعیین سرنوشت مردم است و از قانون بر علیه حق و عدالت و تنها به عنوان ابزار خشونت استفاده می شود.

 

مهندسی انتخابات قبل از انتخابات آغاز شده است

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی راه سبز امید به صورت قاطع و جدی این عمل غیرقانونی را محکوم می کند تصریح کرد: عواقب این نوع رفتارهای غیرقانونی مستقیما به عهده ی رهبر جمهوری اسلامی است که با حمایت غیر موجه و غیر اصولی از اقدامات غیر قانونی شورای نگهبان راه تحقق دموکراسی و مردم سالاری را در ایران مسدود کرده است.

امیرارجمند معتقد است مهندسی انتخابات قبل از انتخابات آغاز شده است واصولا اقتدارگرایان از برگزاری انتخابات به صورت دموکراتیک واهمه دارند و مایل به ایجاد فضای بحث و گفت و گو در جامعه نیستند و همچنین از انتخاب شدن آقای هاشمی مطمئن بودند و طبیعی بود که مانع حضور ایشان شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد که انتخابات بدون آقای هاشمی فاقد حداقل های مورد نیاز برای یک انتخابات رقابتی است و در صورت ادامه این وضعیت انتخابات بی معنا خواهد بود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.