دوشنبه 8th آوریل 2013 , ساعت: 10:04کد مطلب : 41093 نسخه قابل چاپ
‎بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه:

در این شرایط راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری نیست

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با صدور بیانیه نسبت به دستگیری و ادامه بازداشت اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری اعتراض کرده است.

این سندیکای کارگری ضمن درخواست آزادی فعالان کارگری زندانی، “مبارزه برای ایجاد تشکل های مستقل کارگری” را تنها راه تحقق خواسته ها و مطالبات کارگران اعلام کرده است.

 

متن کامل این بیانیه به گزارش سایت کمیته هماهنگی به شرح زیر است:

 

کارگران و انسان‌های آزادیخواه!

 

همانطور که مطلع هستید بیش از ۲۰ روز است که تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به نام‌های غالب حسینی، خالد حسینی، بهزاد فرج الهی، وفا قادری، علی آزادی و حامد محمود‌نژاد دستگیر شده‌اند و با وجود پیگیری‌های خانواده‌ها و دوستان بازداشت شدگان همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

دستگیری‌ها، ارعاب و تهدید فعالین در حالی صورت می‌گیرد که فریبرز رئیس دانا، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، پدرام نصرالهی، رسول بداغی، عبدالرضا قنبری و بسیاری دیگر از فعالین کارگری و سیاسی در بد‌ترین شرایط همچنان در زندان هستند.

فعالین کارگری در شرایطی بازداشت و محاکمه می‌شوند که اقشار تهی دست جامعه به لحاظ نازل بودن سطح معیشت و دستمزد و سطح بالای بیکاری در شرایط بسیار اسفباری به سر می‌برند. بدیهی است در چنین وضعیتی کارگران و فعالین کارگری برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات خود راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری ندارند و این اعمال سرکوبگرانه نمی‌تواند موجب توقف تلاش‌ها و مبارزات فعالین کارگری شود.

ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری این فعالین را محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی بی‌قید و شرط همۀ کارگران و فعالین کارگری در بند می‌باشیم.

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 

۱۴/۱/۱۳۹۲


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.