دوشنبه 29th اکتبر 2012 , ساعت: 12:10کد مطلب : 27899 نسخه قابل چاپ

درخواست اعظم طالقانی از نسرین ستوده برای پایان بخشیدن به اعتصاب غذا

اعظم طالقانی از نسرین ستوده درخواست کرد به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

بنا به گزارش سایت ملی – مذهبی اعظم طالقانی از فعالین سیاسی و اجتماعی ضمن تبریک به مناسبت اهدای جایزه ساخاروف به نسرین ستوده از وی خواست به خاطر حفظ سلامت خود و پایان بخشیدن به نگرانی‌های خانواده و دوستان به اعتصاب غذای خود پایان دهد و از مسئولین خواست تا ضمن رعایت حقوق انسانی زندانیان با ایجاد محدودیت‌ها آنان را تحت فشار قرار ندهند.

گفتنی است نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری، عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانی ِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌ است. او و جعفر پناهی در آبان ماه سال ۱۳۹۱ جایزه آزادی افکار ساخاروف  را از طرف پارلمان اروپا از آن خود کردند. وی در سال ۱۳۸۸  برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل» شد.

او در سال ۸۹ نیز در اعتراض به روند ملاقات ها به مدت ۲۸ روز دست به اعتصاب غذا زده بود. از سه ماه پیش ملاقات حضوری او با فرزندانش قطع شد و نسرین ستوده برای رسیدن به حق قانونی خود و پس از درخواست‌ برای ملاقات حضوری و اعلام قبلی دست به اعتصاب غذای نامحدود زد.

اعظم طالقانی در نامه اش به نسرین ستوده خواستار  پایان دادن به اعتصاب‌اش شده است. او در بخشی از نامه اش گفته است: نسرین ستوده باید در نظر بگیرد که شرایط زندان و حبس تضعیف سلامت جسمی را به دنبال دارد، بنابراین تقاضا می‌کنم به اعتصاب غذا پایان دهد، تا هرچه بیشتر جامعه ایرانی از وجود ایشان بهره‌مند شود، ضمن اینکه دریافت جایزه ارزشمند ساخاروف نشان از ارزش بالای جایگاه وی در چشم جهانیان دارد که باید به این دلیل به او تبریک گفت.

به گزارش سایت ملی – مذهبی متن کامل این پیام به این شرح است:

نسرین ستوده علاوه بر اینکه به عنوان یک وکیل و حقوقدان ممتاز مسئولیت‌های زیادی را نسبت به اجتماع بر عهده دارد، به عنوان یک همسر و یک مادر نیز وظایف بزرگی را بر عهده دارد که بایستی در شرایط فعلی و در دورانی که در فراغ از خانواده قرار دارد بنیان و روح خانواده را مستحکم نگهدارد. در نظر گرفتن سلامت روحی همسر و فرزندان از مهمترین مسئولیت‌های اوست و از این رو از او می‌خواهیم به هیچ عنوان دست به اعتصاب غذا نزد تا سلامت جسمی و روحی خود و خوانواده‌اش به مخاطره نیافتد.

نسرین ستوده باید در نظر بگیرد که شرایط زندان و حبس تضعیف سلامت جسمی را به دنبال دارد، بنابراین تقاضا می‌کنم به اعتصاب غذا پایان دهد، تا هرچه بیشتر جامعه ایرانی از وجود ایشان بهره‌مند شود، ضمن اینکه دریافت جایزه ارزشمند ساخاروف نشان از ارزش بالای جایگاه وی در چشم جهانیان دارد که باید به این دلیل به او تبریک گفت.

همچنین از مسئولین محترم قضایی به طور جدی در خواست داریم شرایط را برای بازداشت شدگان را به گونه‌ای فراهم کنند که ضمن رعایت حقوق انسانی زندانیان محرومیت ها و محدودیت هایی را برای آنان ایجاد نکنند که آنان برای نشان دادن اعتراض خود و شنیده شدن صدایشان تصمیمات خطرناک بگیرند و از جان خود مایه گذارند و این انتظار برحقی است که مردم از مسئولین جمهوری اسلامی دارند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.