دوشنبه 22nd سپتامبر 2014 , ساعت: 01:09کد مطلب : 67470 نسخه قابل چاپ

دراویش بازداشت شده مقابل دادستانی تهران آزاد شدند

دراویش بازداشت شده مقابل دادستانی تهران آزاد شدند و همچنین رئیس پلیس تهران به آنها وعده پیگیری مطالباتشان را داده است
به گزارش سایت مجذوبان نور به دنبال حرکت شمار بیشتری از دراویش از سراسر کشور و اعلام حضور برای ادامه تجمعات در مقابل دادستانی تهران، سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در ملاقات با همسران دو تن از دراویش زندانی وعده داد که در مقام فرماندهی پلیس تهران وضعیت و مشکلات دراویش را در مراجع ذی ربط پی گیری کند.

در پی این گفته رییس پلیس تهران، دراویش بازداشت شده اعلام کردند تا زمان تحقق وعده‌ها که بر اساس عقل و منطق و اسناد موجود می‌باید به سرعت صورت گیرد، گفته‌های فرمانده محترم پلیس تهران را حقیقی و انسانی فرض کرده و به رغم آسیب‌هایی که در این ده سال از وعده‌های سیاسی خورده‌اند، امیدوارند این مقام نظامی-امنیتی به وعده‌هایش جامه عمل بپوشاند.

خبر‌ها حاکی است که دراویش بازداشتی در پی این گفته‌ها از کلانتری‌های محل بازداشت آزاد شده و شماری از دراویش گنابادی با نثار شاخه‌های گل از آزادی برادرانشان در مقابل کلانتری استقبال کردند.
دراویش حاضر همچنین به نشانه برادری و دوستی اهل تصوف، گل‌هایی را نیز نثار مامورانی کردند که تا ساعاتی پیش ایشان را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.
یادآور می‌شود بیش از ۸۰۰ درویش گنابادی در جریان تجمع برگزار نشده امروز و دیروز (۲۹ و ۳۰ شهریور ماه) با اعمال خشونت از سوی ماموران انتظامی و امنیتی بازداشت شده بودند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.