دوشنبه 25th فوریه 2013 , ساعت: 10:02کد مطلب : 37996 نسخه قابل چاپ
امام جمعه مشهد:

دختر، با آن لباس و اندام مقابل مرد نامحرم تک چرخ بزند، معصیت است!

امام جمعه مشهد گفت: این سیاستمداران، نخبگان سیاسی و سردمداران بعضی جریان های سیاسی لائیک غیر ارزشی، گوشه و کنار یا پشت تریبون ها قرار نگیرند و مدام بخواهند یک ژست تنش زدایی با آمریکا بگیرند؛ این ضد سیاست خارجی کشور است.

به گزارش روزنامه خراسان، احمد علم الهدی روز گذشته در خطبه های نمازجمعه مشهد با اشاره« به وجود تناقض میان پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا و نیز اعمال تحریم های فلج کننده توسط این کشور »ادامه داد: می گویند ما می خواهیم پیشنهاد مذاکره به ایران بدهیم و می خواهیم با ایران مذاکره کنیم و امیدواریم در این مذاکره ایران را وادار کنیم از فعالیت های هسته ای دست بردارد و این یعنی می خواهند زورگویی خود را ثابت کنند. وی با بیان این که دیگر مذاکره و تعامل با آمریکا معنا ندارد، اضافه کرد: این موضوع به عنوان یک اصل در سیاست خارجی ما تثبیت شد و این سیاستمداران، نخبگان سیاسی و سردمداران بعضی جریان های سیاسی لائیک غیر ارزشی، گوشه و کنار یا پشت تریبون ها قرار نگیرند و مدام بخواهند یک ژست تنش زدایی با آمریکا بگیرند؛ این ضد سیاست خارجی کشور است.

علم الهدی با اشاره به تبیین سیاست داخلی توسط آقای خامنه ای در بیانات اخیر وی، اظهار داشت: رهبر انقلاب در تبیین سیاست داخلی دو مسئله را یکی به عنوان وظیفه دولت و وظیفه مسئولان و دیگر درباره مردم مشخص فرمودند. اگر در یک مسئله اختلاف نظر بود، باید گریبان یکدیگر را بگیرند؟ مگر باید از هم مچ گیری کنند؟ چون اختلاف نظر دارند، مگر باید با هم دشمنی کنند؟

وی ادامه داد: این دعوا کردن، یعنی مسئولان امکانات، استعداد و هوش خود را برای مچ گیری از هم به کار گیرند و با هم دعوا و بدگویی کنند و در این صورت دیگر نمی توانند به مشکلات مردم رسیدگی کنند. مسئولان باید با همین استعداد به مردم خدمت کنند و مشکلات آنان را حل کنند و این یک اصل در سیاست داخلی ماست که به وسیله رهبر انقلاب تثبیت شد.

امام جمعه مشهد با بیان این که مردم نیز باید بدانند که «رهبر انقلاب» به عنوان یک تکلیف مشخص کر د که احساسات و خشم خودشان را کنترل کنند، افزود: خشم و احساس شما باید در خدمت مصالح نظام باشد، نه این که خشم و احساس شما در یک جایی به قیمت مبارزه با نظام و ضربه به نظام تمام شود.

 

علم الهدی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اظهارات اخیر آقای خامنه‌ای درباره استیضاح وزیر کار اظهار داشت: دیگر وقتی رهبر انقلاب سیاست داخلی و خارجی را تبیین کردند، اگر یک آقایی بیاید در مجلس یا جای دیگر بگوید که من از فرمان رهبر انقلاب اطاعت می کنم، اما نظریه ایشان را قبول ندارم، این زاویه با ولایت و جدایی از رهبری است.

وی افزود: رهبر انقلاب گفتند این استیضاح وزیر کار بیخود بوده، این آقا بگوید نخیر، به نظر من درست بوده است، این زاویه با ولایت است.

آیت ا… علم الهدی افزود: یک آقایی که می گوید نظر بنده، نظر دیگری است، با مقام ولایت زاویه دارد باید او را بشناسید و اگر در این جهت روی حرف خود اصرار کند، مردم باید بدانند که این مصداق بارز ضد ولایت فقیه است.

امام جمعه مشهد همچنین در بخشی از خطبه ها از انجام آنچه وی« ورزش های تبرّجی زن ها در برابر مردها» خواند به شدت انتقاد کرد. وی با اشاره به اظهارات اخیر آقای خامنه‌ای مبنی بر این که باید مدیریت و کنترل احساس و خشم ما در دست خودمان باشد، افزود: ما باید در همه جا اولویت ها و مصالح نظام را در نظر بگیریم و در امر به معروف و نهی از منکر نیز باید به اولویت های نظام توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: بنده با ورزش زنان موافقم و اگر کسی گفت زن ورزش نکند، مثل این است که گفته زن غذا نخورد. اما در چند سال گذشته بنده عرض کردم با ورزش بانوان و شرکت در مسابقات خارجی و بین المللی مخالفم. علتش را نیز عرض کردم به عنوان نهی از منکر. همان طور که همه چیز زن ها باید در حوزه عفت، حجاب و عصمت باشد، ورزش بانوان نیز باید محدود در حوزه عفت و حجاب باشد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: ورزش های تبرّجی زن ها در برابر مردها حرام است و درست نیست. وی اظهار داشت: اخیرا موتورسواری دخترها را تصویب کرده اند و بعد هم که به بعضی مسئولان وزارت ورزش اعتراض شده و گفتند که فلان فرد مخالف است، آن ها پاسخ داده اند که فلان فرد در سال ۸۵ چنین نظریاتی داشته و الان آن نظریات را ندارد.

علم الهدی افزود: بنده اعلام می کنم که خیر، با ورزش های تبرجی مخالفم و این ها خلاف شرع بوده و حرام است و نباید توقع داشته باشید هر کاری که شما کردید، رهبر انقلاب هزینه شوند و به میدان بیایند و بعد دنیا علیه ولایت سوژه بگیرد. این توقع را نباید داشته باشید. پس شما برای چه سرباز ولایت هستید؟ برای چنین جاهایی سرباز ولایت هستید؟وی با بیان این که مسئله ورزش تبرّجی حرام و خلاف شرع است، ادامه داد: مراجع هم فتوا دادند، نامه نوشتند و اعلام کردند این کار حرام است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: این که دختر بیاید مقابل چشم مرد نامحرم، موتور سوار شود و با آن لباس و اندام تک چرخ بزند، معصیت خداست و منکر بارز شرعی است.

وی افزود: اگر بنده حرفی را که زده ام، پیگیری نمی کنم، به دلیل این نیست که از حرف خود گذشته ام، به دلیل این است که ما همان طوری که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، خشم ها و احساسات باید مدیریت شود، نهی از منکر ما نیز در ارتباط با اولویت ها و مصالح نظام است.

علم الهدی ادامه داد: این را بدانند وقتی مراجع تقلید می گویند این کار خلاف است، مسلماً از نظر بنده نیز ورزش تبرّجی زنان در برابر مردها خلاف و حرام است.

وی گفت: بعد هم می گویند موتورسواری زنان؛ کدام زن و دختر می رود سوار موتور می شود و تک چرخ می زند. این خواهر بسیجی می رود؟ این زن های نمازجمعه می روند، این دخترهای فاضله عالمه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می روند؟ چه کسی می رود با موتور تک چرخ بزند؟

امام جمعه مشهد افزود: فکر کرده اید می توانید با این کارهایتان یک مشت بی دین را جذب خودتان بکنید و در عرصه انتخابات دنبال جریان شما راه بیفتند؟ این فکر باطلی است.

وی با بیان این که در این مملکت افراد بی دین آن قدر زیاد نیستند که بگوییم رای آنان در سرنوشت انتخابات اثر می گذارد، ادامه داد: بیشتر این مردم متدین هستند و رای متدینین در سرنوشت انتخابات دخالت دارد.


  1. رضادادار

    ازدیدآقای علم الهدی زن شیئی جنسی تلقی میشود که ورزش بانوان حتی باحجاب موردنظر حضرات هم تحرک کننده است.

  2. حمید

    بی بصیرتی این یک نفر را به بصیرت “آقا” ببخشید .

  3. ناشناس

    بدون کوچکترین تردیدی این آدم بیمار روانی جنسی است.اکر دختری به اصطلاح خودش تک چرخ بزند،روی هوا فقط راکب موتور را میبیند ومعلوم نیست چکونه موتور سوار با آن لباس پوشیده ومانتو وشلواروکلاه کاسکت، باعث تجریک میشود.مرتیکه روانی چطور زن ترک موتور می نشسته تحریک کننده نبوده است جالا چند سانتیمتر جلوتر بیاید ودسته موتور را بگیرد،تجریک کننده است

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.