دوشنبه 18th مارس 2013 , ساعت: 08:03کد مطلب : 39662 نسخه قابل چاپ
واکنش رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تصمیم احمدی نژاد

دانشگاه تهران، دانشگاه کوچکی نیست که به راحتی با آن بازی کرد

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نامه رئیس  دولت دهم  به وزیر علوم برای تغییر روسای برخی دانشگاه‌ها گفت: بنده به عنوان فردی که هم استاد دانشگاه بوده و هم در وزارت علوم دارای مسئولیت بودم این اقدام را به صلاح نمی‌دانم.

وی افزود: در مقطع فعلی کشورمان که در حال نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هستیم و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری برای آرام بودن فضای کشور و پرهیز از التهابات، تغییر روسا مصلحت نیست.

زاهدی تغییر روسای برخی دانشگاه‌ها را موجب ملتهب شدن فضای دانشگاه‌ها دانست و افزود: دانشگاه تهران، دانشگاه کوچکی نیست که به راحتی با آن بازی کرد، حتی دانشگاه تربیت مدرس نیز به همین صورت است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات تغییر روسای دانشگاه‌ها را دارای اثرات منفی ارزیابی کرد و افزود: این اثرات منفی به جامعه هم کشیده می‌شود؛ در مجموع این اقدام به مصلحت کشور نیست و انشاالله انجام نخواهد شد.

خاطرنشان می شود احمدی نژاد در نامه خود به وزیر علوم خواستار تغییر روسای دانشگاه های تهران و تربیت مدرس شده است. رئیس دولت دهم در نامه خود اشاره کرده این دانشگاه ها به صورت غیر علمی و امنیتی اداره می شوند.

 


حوزه :
 1. حامي

  توی این ۸ سال چه جفا ها که به اساتید نرفت
  استاد کاتوزیان (پدر علم نوین حقوق)را به علت بلد نبودن کار با کامپیوتر بازنشست کردند
  استاد گرجی که از نظر آیت الله خویی اجازه مرجعیت داشت،هم اتاقشان را گرفتند وهم دیگه تو دانشگاه راهشون ندادن
  وبالخره دق کردند
  به استاد نوربها (البته ایشون دانشگاه بهشتی بودند) نیز اعلام کردند که باید همه دروس وشاگرد هاشون رو تحویل بدهند ودر مقابل تقاضایی که مطرح کردند مبنی بر اینکه دانشجویان دکتری وارشد خود را تا پایان دوره نگه دارند که اعلام کردند که همچین حقی را ندارند وایشون نیز دم در دانشگاه سکته کردند
  استاد کزازی نیز به نحوی دیگر وهمچنین سیف زاده وشامبیاتی و…
  واگر بخواهیم اساتید را نام ببریم چندین صفحه باید شرح حال بنویسیم
  این افراد برجسته ترین اساتید بودند که چنین ظلمی به آنها رفت چه برسد به استید گمنام

 2. حماسه ایرانی

  شما و همپالکی های تان که در پاچه خاری گوی سبقت از هم می ربایید و تنها تخصصتان همین است، مدت سی و چهار سال است که با ایران بازی باخت مردم و برد شما می کنید. این اظهار نظرها را بهتر است به گذارید برای محافل پاچه خارانه که همگی مانند گرگهای مکه همدیگر را می پایید که ناگهان کسی دیگری بادنجان بزرگتری دور قاب رهبری به چیند و تمام فکر و ذکرتان هرچه بیشتر پیش خود کشیدن از این خان یغما است. همیشه معروف بود که خداوند وقتی حیا را تقسیم می کرد، آخوندها غایب بودند ولی اکنون معلوم شده است که این قشر تنها غایبان نبودند، بلکه سهم امام دهندگان ریزه خوارشان که مجوز ۱۰ تا بدزد و یکی را برای خودت نگهدار آخوند ها را در جیب داشتند هم حضور نداشتند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.