سه‌شنبه 29th سپتامبر 2015 , ساعت: 11:09کد مطلب : 85682 نسخه قابل چاپ
بعد از تصرف قندوز از سوی طالبان

داعش به پاسگاه‎‌های دولتی در شرق افغانستان حمله کرد

مقامات محلی در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند که بامداد امروز، ۷ میزان( مهر) نیروهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی افغانستان در منطقه عبدالخیل ولسوالی اچین حمله کرده‌اند.

حاجی غالب، ولسوال اچین به بی‌بی‌سی می‌گوید که این حمله حوالی ساعت ۳ بامداد به وقت محلی شروع شده و اکنون درگیری میان دو طرف اندکی فروکش کرده اما به نیروهای داعش تلفات سنگین وارد شده است.

به گفته او شمار نیروهای داعش که دراین حمله گروهی مشارکت دارند به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسد.

مقامات افغان تلفات افراد داعش را در این حمله ۱۸ نفر اعلام کرده و نیروهای داعش نیز مدعی شده که به نیروهای امنیتی افغان تلفات وارد کرده است.

شاهدان عینی در منطقه می‌گوید که شماری از آمبولانسها را دیده که در حال انتقال زخمیان به بیمارستان محلی در ولسوالی اچین بوده‌است.

براساس گفته مقامات افغان این دومین رویایی مستقیم نیروهای دولتی افغانستان با افراد داعش است و چند روز قبل نیز اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک عملیات نیروهای این کشور و حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ولایت ننگرهار، دستکم ٨۵ عضو گروه داعش کشته شدند.

در خبرنامه‌ای که در فیسبوک رسمی این اداره منتشر شده، آمده بود که نیروهای وابسته به گروه داعش روز یکشنبه ۵ میزان (مهر) با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین بر پایگاه‌های پلیس مرزی و پلیس محلی در منطقه عبدالخیل ولسوالی اچین در ننگرهار حمله کردند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.