پنج‌شنبه 12th سپتامبر 2013 , ساعت: 03:09کد مطلب : 51423 نسخه قابل چاپ

حکم اعدام ۴ عامل قتل های زنجیره ای کرمان تایید شد

غلامعلی ریاحی٬ وکیل مدافع خانواده یکی از مقتولین پرونده قتل‌های زنجیره‌ای کرمان از تائید حکم اعدام چهار نفر از متهمان این پرونده از سوی دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش دیگربان آقای ریاحی روز سه‌شنبه (۱۹ شهریور) به ایسنا گفته احکام اعدام این افراد در ‌‌نهایت تائید شده و جهت اجرا به دادگستری کرمان بازگشته است.

قتل‌های محفلی کرمان به قتل‌هایی گفته می‌شود که سال ۱۳۸۱ در کرمان اتفاق افتاد و شش عضو بسیج یکی از مساجد کرمان پنج نفر از شهروندان کرمانی را به قتل رساندند.

این افراد پس از دستگیری در بازجویی‌های خود اعلام کردند پس از شنیدن یک سخنرانی محمدتقی مصباح یزدی اقدام به قتل این افراد کرده‌اند.

مصباح یزدی گفته بود «مومنان» می‌توانند افرادی که کار‌های «خلاف شرع» می‌کنند را به سزای اعمال خود برسانند.

محمدحمزه مصطفوی٬ علی ملکی٬ سلیمان جهانشاهی و محمد سلطانی چهار بسیجی عضو «پایگاه علی اصغرمولا» مستقر در مسجد آقاغلامعلی بازار کرمان هستند که سال ۸۱ در اقدامی بی‌سابقه دست به این اقدام زده بودند.

پرونده این نیرو‌های بسیج یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قضایی در جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که پس از گذشت بیش از ۱۰ سال حکم اعدام شماری از آنها تائید شده است.

خاطرنشان می شود پیش از این عده ای از کارشناسان نسبت به تاثیر منفی سخنان مصباح یزدی بر برخی از جوانان بسیجی هشدار داده بودند.

0

حوزه :
برچسب ها :
  1. صدا

    این فقره کمترین کار این موجود خبیث است.

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.