پنج‌شنبه 23rd آگوست 2012 , ساعت: 02:08کد مطلب : 20952 نسخه قابل چاپ

حمله ماموران امنیتی وبازداشت ۳۵ نفر از نیروهای مدنی در مناطق زلزله زده

بنا بر اخبار رسیده از مناطق زلزله زده شمال غرب کشور، نیروهای امنیتی با حمله به کمپ‌های کمک رسانی مردمی اقدام به بازداشت ۳۵ نفر از نیروهای مردمی کرده‌اند که به قصد امداد در منطقه به سر می‌برند.

به نوشته هرانا از ابتدای روز چهارشنبه دو ماشین پیکان پلیس با حکم قضایی مخدوش تلاش داشتند کمپ کمک‌های مردمی سرند را پلمب کنند که با ممانعت نیروهای مردمی و حاضرین مواجه شدند.

ساعتی بعد نیروهای پلیس کمپ را محاصره کردند و از نیروهای کمپ خواستند که محل را تخلیه کنند. مقامات محلی (فرماندار اهر، نمایندگان اهر و تبریز و دادستان هریس و تبریز) نیز به سمت کمپ حرکت کردند تا با نیروهای امنیتی همراهی کنند.

سپس برخورد با کمپ سرند آغاز شد و تمامی ۳۵ نیروی مردمی که برای امداد و کمک به مناطق زلزله زده رفته بودند بازداشت شدند.

بنا بر این گزارش در این منطقه ۳۵ نفر از نیروهای مدنی از جمله دانشجویانی که به قصد کمک به منطقه رفته‌اند حضورداشتند که همگی بازداشت شدند.

قابل ذکر است که روز گذشته نیز نیروهای امنیتی به کمپ‌ها حمله کرده بودند و خواستار جمع آوری فوری آن‌ها شدند که با مقاومت مردم و در خواست حکم قضایی مواجه شدند. آن‌ها روز چهارشنبه با تهیه احکامی مخدوش عملیات خود را ادامه دادند و به این نیروهای امدادی حمله کرده‌اند. این نگرانی وجود دارد که با جمع آوری این کمپ‌ها کالا‌ها و اشیای اهدایی مردم که توسط کامیون‌ها در راه منطقه است به صورت مطمئن به دست مردم زلزله زده نرسد.

بنا بر آماری که از حاضرین در کمپ بدست آمده اسامی بازداشت شدگان عبارت است از: احمد رونقی ملکی، حسین رونقی ملکی، حسن رونقی ملکی، امیر روناسی، ریحانه حسامی، واحد خلوصی، بهرام شجاعی، نوید خانجانی، شیما قوشه، میثاق افشار، فرید روحانی، حسن رونقی، مرتضی اسماعیل‌پور، حمید رضا مسیبیان، علی محمودی، محسن صامعی، مسعود وفابخش، هومن طاهری، دانیال حسینی، جعفر نظامی، فرناز احمدزاده، نفیسه سعیدی فرد، محمد ارجمندی راد، اسماعیل سلمان‌پور، مهری باغبان باشی، نرگس خیر اللهی، محمد امین صالحی، بهروز علومی، میلاد پناهی‌پور، سپهرداد صاحبان، اسماعیل رفعتی، امیر رونقی ملکی، زهرا صیادی، کیانا کریم‌پور و آرتمیس ورزنده.

پیش از این نیز در نقاط دیگری از کشور نیروهای مدنی که قصد کمک به زلزله زدگان با جمع آوری کمک، اهدای خون و افتتاح حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی را داشتند با تهدید نیروهای امنیتی اطلاعاتی مواجه شده بودند. از جمله در شهرستان گرگان، اداره اطلاعات ۳ تن از فعالان جنبش سبز را در همین رابطه بازداشت کرده بود. در نقاط دیگر نیز خبر از انسداد حساب‌های بانکی رسید که به قصد جمع آوری کمک‌های نقدی توسط نیروهای مدنی و اصلاح طلب برقرار شده بود.


 1. حسام

  مرگ و نفرین بر حکومت طاعونی، منفور و پست فطرت حاکم بر ایران که به مصداق قرآن کریم هر صدایی را ضد خود می پندارد و باز هم به فرمایش قرآن کریم مصداق دشمن است و باید از آن دوری و برائت جست. «یحسبون کل صیحه علیهم هم العدو فاحذرهم قاتلهم الله.»

 2. سمیه

  خواستم بگم این ها حیونن ولی باز حیوان خاصیت داره
  بعضی مواقع حیا داره
  خدایا این بی همه چیزا رو از رو زمینت بردار
  بوی تعفنشون همه جا رو گرفته

 3. shirazi

  حیف و صد حیف که این سایت گرامی و عزیز نمیگذارد تا چاک دهن را باز کنیم و پدرانتان را جلوی چشمتان بیاوریم
  آخر {…} بودن . بی دین و ایمان بودن و ……….. تا کی ؟ خودتان میدانید که نه تنها کمک نمیکنید و فقط به سفر های نمایشی بسنده مینمائید بلکه کمک های مردم را نیز در جای دیگر مصرف میکنید و مردم هیچ اعتمادی بشما ندارند پس چه باید کرد ؟ باید ناجوانمردی کرد و مردم مستحق را از کمک محروم و کمک کنندگان را نیز بازداشت نمود
  خدایا به محمد و آل محمد علیه السلام نسل اینها را بکن و وجود نحسشان را از روی زمین بردار . بوی تعفن و مردار ایشان فضای ابران را آکنده کرده است . خدا لعنتتان کند

 4. Bahram

  صورتشون را بپوشونند یا نپوشونند ما میدونیم اینها کی هستند٬و روز موعود نزدیک است٬نباید به اینجا میکشید٬ولی خودشون اینجوری خواستند٬سربازان گمنام ایران زمین آماده باش کامل……………برای نابودی حزب اله.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.