جمعه 11th ژانویه 2013 , ساعت: 09:01کد مطلب : 33965 نسخه قابل چاپ
نیویورک تایمز:

حمله سایبری ایران به ۲۰ بانک بزرگ آمریکا

“جیمز لویس” از مقامات ارشد سابق وزارت بازرگانی آمریکا و کارشناس مسائل امنیت اطلاعات در مرکز مطالعات واشنگتن به روزنامه نیویورک تایمز گفت: در دولت آمریکا کمترین شک و تردیدی وجود ندارد که ایران، عامل حملات سایبری علیه بانک ها و موسسات پولی بانکی است.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، عوامل حملات الکترونیکی به بانک های آمریکایی، از وسایل و ابزارهای جدیدی استفاده می کنند. در شیوه مهاجمان، سایت های اینترنتی این بانک ها با شمار بسیار زیادی از درخواست ها روبه رو می شوند و همین موضوع در فعالیت معمول آنها اختلال ایجاد می کند.

بنابر این گزارش، ۲۰ بانک بزرگ آمریکا دیروز چهارشنبه با موجی از حملات سایبری روبه رو شده اند. این سومین حمله از این نوع در چند ماه اخیر است.

به گزارش شفاف؛ مسؤولیت همه این حملات توسط مجموعه ای که خود را “گردان های عزالدین قسام” معرفی می کند، برعهده گرفته شده است.

قبل از این شرکت “رادویر” فعال در بخش امنیت اطلاعات اعلام کرده بود چنین حملات سایبری برای نخستین بار در سپتامبر ۲۰۱۲ علیه بانک ها و موسسات پولی بانکی آمریکا انجام شدند.

“کارل هربرگر” نائب رئیس این شرکت هم در این باره گفت: شاهد حملات مستمر سایبری علیه بخش صنایع آمریکا هستیم. این حملات، بی سابقه هستند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.