سه‌شنبه 28th اکتبر 2014 , ساعت: 11:10کد مطلب : 68924 نسخه قابل چاپ

حمله جبهه نصرت به شهر ادلب سوریه ناکام ماند

گروه جبهه نصرت و سایر مخالفان مسلح دولت سوریه دست به حمله ای علیه شهر ادلب زده اند و موقتا کنترل چند ساختمان دولتی را به دست گرفتند. اما نیروهای دولتی بعدا آنها را از شهر عقب راندند.

به گزارش بی بی سی دولت سوریه در طول چند سال جنگ داخلی کنترل ادلب، در شمال غربی کشور، را حفظ کرده است. این شهر فقط برای مدت کوتاهی در سال ۲۰۱۲ در دست مخالفان بود.
جنگ داخلی سوریه تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار کشته به جا گذاشته است.
در سایر تحولات ویدئویی که تصور می شود توسط گروه دولت اسلامی (داعش) تولید شده باشد ظاهرا ربوده شدن جان کنتلی خبرنگار بریتانیایی را در شهر کردنشین کوبانی نشان می دهد.
در این ویدئو آقای کنتلی به حوادث دو هفته قبل از جمله پرتاب محموله های سلاح و مهمات از هوا توسط آمریکا برای جنگجویان کرد در کوبانی اشاره می کند.

‘۶۰۰ حمله هوایی’

جیم میور خبرنگار بی بی سی در بیروت می گوید درحالی که توجه جهانیان به عملیات مرتبط با داعش معطوف بوده است، جبهه نصرت و متحدان آن درحال پیشرفت های آهسته ای در شمال غربی و جنوب سوریه بوده اند.
به گزارش گروه دیدبان حقوق بشر سوریه در بریتانیا، حمله روز دوشنبه به ادلب در ساعات سپیده دم شروع شد و پیکارجویان از هر سو به شهر حمله کردند.
بخش اعظم استان ادلب در کنترل شورشیان است اما شهر ادلب در دست نیروهای وفادار به دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه باقی مانده است.
دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید که نیروی هوایی سوریه در یک هفته گذشته ۶۰۰ حمله هوایی انجام داده و از جمله با هلی کوپتر بمب بشکه ای ریخته است و حدود ۱۸۰ غیرنظامی در این حملات کشته شده اند.
دولت بشار اسد مشغول نبرد با گروه های مسلحی بوده است که اکنون دچار تفرقه شدید هستند.
گروه های شورشی تندرو مثل جبهه نصرت و داعش با سایر گروه ها در نبرد بوده اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.