چهارشنبه 27th ژوئن 2012 , ساعت: 10:06کد مطلب : 14216 نسخه قابل چاپ
وضعیت در سوریه روز به روز وخیم تر می شود

حمله به ایستگاه تلویزیونی الخباریه

رسانه های دولتی سوریه از حمله مسلحانه به ایستگاه یک تلویزیون ماهواره ای خبر دادند.

به گزارش بی بی سی صبح چهارشنبه، ٧ تیر (٢٧ ژوئن)، خبرگزاری دولتی سوریه – سانا – گزارش کرد که در حمله افراد مسلح به مرکز شبکه تلویزیون ماهواره ای الاخباریه سوریه، سه نفر کشته شده اند.

این خبرگزاری گفته است که این سه تن “در حمله وحشیانه تروریستی توسط یک گروه از تروریست ها که این مرکز را هدف حمله قرار داده بودند” جان خود را از دست دادند.

سانا گفته است که مهاجمان پس از غارت و نابودی استودیوهای این کانال تلویزیونی و نابودی کامل اتاق خبر، وسایل انفجاری در محل کار گذاشتند اما مشخص نکرده است که آیا کشته شدن این سه نفر ناشی از وقوع انفجار بوده است یا آنان به شکل دیگری کشته شده اند.

خبرگزاری دولتی سوریه در ادامه گزارش گفته است که سوریه در حال حاضر “با تهاجم موذیانه برخی رسانه های عربی، به خصوص رسانه های قطری و سعودی، و رسانه های خبری غربی مواجه است که اخبار و اطلاعات دروغ، مجعول و جانبدارانه را علیه سوریه جعل و پخش می کنند.”

گزارش سانا محل وقوع حمله را مشخص نمی کند اما وزارت اطلاع رسانی سوریه، در بیانیه ای به همین مناسبت برای “همه فیلمبرداران و گزارشگران الاخباریه در لاذقیه” آرزوی شفای عاجل کرده و افزوده است که “گلوله تروریسم تنها می تواند روزنامه نگاران را برای ادامه ماموریت انتقال عینی اطلاعات و عمل به مسئولیت خود در برابر افکار عمومی مصصم تر کند.”

این وزارتخانه در توضیح خبر حمله به مرکز الاخباریه گفته است که “کانال های تلویزیونی سوریه که واقعیات تروریسم علیه مردم سوریه از قشرها و گرایش های مختلف جامعه را افشا می کنند هدف عملیات تروریستی قرار می گیرند.”

خبرگزاری دولتی سوریه نیز الاخباریه “را یک رسانه فعال در زمینه مقابله با تهاجم اطلاعات نادرست و گمراه کننده” توصیف کرده و افزوده است که “با وجود این حمله وحشیانه تروریستی، این شبکه همچنان به پخش برنامه های خود ادامه داده است.”

اگرچه فعالیت رسانه های خبری در سوریه همواره با محدودیت هایی مواجه بوده، اما از آغاز حرکت اعتراضی در اوایل سال گذشته میلادی، این محدودیت ها شدت گرفته و به خصوص موانع متعددی در برابر خبررسانی توسط رسانه های بین المللی ایجاد شده است.

وضعیت سوریه روز به روز وخیم تر از قبل می شود و بشاراسد رئیس دولت این کشور نیز از شرایط جنگی سخن گفته است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.