شنبه 28th جولای 2012 , ساعت: 07:07کد مطلب : 18010 نسخه قابل چاپ
حمله ارتش اسد با حمایت بیش از صد تانک و هلی کوپتر به حلب آغاز شد

حلب در آستانه کشتار بزرگ/ارتش آزاد: حمله صبح را دفع کردیم

نیروهای رژیم بشار اسد امروز شنبه حمله خود را به شهر حلب برای باز پس گیری بخشی از محلات آن آغاز کردند.

به گزارش روزنامه لوریان لوژور لبنان ارتش اسد با حمایت ۱۰۰ تانک  و با کمک بمباران شهر عملیات خود را آغاز کرده است و انتظار می رودکشتار بزرگی در دومین شهر بزرگ سوریه رخ دهد.

این در حالی است که آمریکا نسبت به این کشتار بزرگ هشدار داده و نسبت به قتل عام مردم سوریه ابراز نگرانی کرده است. اما مقامات روس در وواکنش به حمله ارتش اسد اعلام کرده اند نباید انتظار داشت در حالی که شورشیان شهرهای بزرگ را اشغال می کنند دولت نظاره گر باشد.

تمرکز ارتش اسد بر محله صلاح الدین است که گفته می شود نیروهای ارتش آزاد  در این محله حضور انبوهی دارند.

عبدالرحمن رئیس سازمان نظارتی حقوق بشر سوریه با اعلام این خبر گفت می توان گفت از امروز عملیات ارتش اسد آغاز شده و باید شاهد سنگین ترین نبرد ازآغاز قیام مردم سوریه علیه اسد باشیم.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است از صبح روز شنبه محله صلاح الدین و چند محله دیگر  زیر بمباران شدید هلی کوپتر های نیروهای دولتی بوده است.

عبدالجابر القدیری یکی از فرماندهان ارتش آزاد ر حلب ضمن تایید حمله ارتش سوریه برای بازپس گیری محله صلاح الدین تاکید کرد این حمله از سوی رزمندگان قهرمان ارتش آزاد دفع شده است.

در درگیریهای امروز صبح ۱۰ سرباز ارتش اسد و۶ تن از نیروهای ارتش آزاد کشته شده اند.

همزمان با شدت درگیری ها مردم عادی تلاش کرده اند از شهر خارج شوند یا به مکان های  امن تر مانند باغ های عمومی پناهنده شوند.

 

 

0

  1. ارش

    دنیا باید این ننگ را از خود بزداید که همیشه نظارگر بماند کسی بخاطر ماندن در قدرت این همه جنایت بکند بابا جان اگر در ریاست جمهوری شما نمی خوتند در مداوا کردن که لازم دارند چرا مستبدین ای همه ندانم کاری می کنند و آخه این چناب اسد سرنوشت دولت های شرقی از یوگسلاوی تا لیبی را نمی بینه این همه جرم جنایت می کنه واقعا چرا انسان با انسان دیگر اینچنین رفتار می کند نمی دانم چه کنم

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.