چهارشنبه 19th ژوئن 2013 , ساعت: 05:06کد مطلب : 46319 نسخه قابل چاپ
اردشیر امیر ارجمند:

رفع حصر موسوی و کروبی درخواست بخش عظیمی از مردم است

اردشیر امیر ارجمند مشاور مهندس موسوی در مصاحبه با رادیو فردا در مورد رفع حصر از موسوی و کروبی تاکید کرد  این درخواست بخش عظیمی از مردم ایران است، به ویژه کسانی که علیرغم تمام ابهاماتی که برایشان وجود داشت و دلخوری‌هایی که داشتند، آمدند و رای دادند.همان طور که خود  آقای روحانی هم گفت مردم «نه» گفتند به سیاست‌های امنیتی قبلی و نحوه اداره کشور و از جمله یکی از این موارد هم این حبس‌ها و زندانی‌هاست.دیدیم هم که هر بار مردم فرصت اندکی پیدا کردند چه در حین برنامه‌های انتخاباتی آقای روحانی و حتی بعد از پیروزی، خواستار آزادی آقایان موسوی  و کروبی شدند. لذا این خواست عمومی مردم است و اگر حکومت قبول کرده است که روشش را یک مقدار تغییر بدهد، بدین معنا که اجازه داد آقای روحانی که انتخاب مردم بود رییس جمهور شود، بهتر است این راه را ادامه بدهد وبه خواست حداکثری مردم گردن بگذارد و این افراد را آزاد کند، هم آقایان موسوی و کروبی و هم سایر زندانیان سیاسی را.

وی ادامه داد: این درخواست خیلی بزرگی نیست و هیچ دردسری هم برای حکومت ندارد و به نظرم می‌رسد که به نفع حکومت و به نفع همه است. به نفع همدلی و همگرایی برای آینده کشور است و در این میان کسی به دنبال انتقام گیری و انتقام کشی نیست بلکه همه می‌خواهند که کشور از این بن بست خارج شود. این راه خروج از این بن بست است و به اعتقاد من بهتر است که به این ندای عقل گوش بدهند و این کار را انجام بدهند.

ادامه مصاحبه وی به شرح زیر است:


شما گمان می‌کنید که آقای روحانی بتواند این کار را انجام دهد؟ یعنی علاوه بر آقایان موسوی و کروبی سایر زندانیان سیاسی را هم آزاد سازد؟

به هر حال آقای روحانی هنوز رییس جمهور نیست ولی منتخب مردم است و افکار عمومی مردم را با خودش همراه دارد. همان طور که خودش هم گفت فضای امنیتی کشور با حضور مردم تا حدود زیادی تغییر پیدا کرده است.

مسئله مهم این است که ما نشانه‌هایی از تغییر رویکرد حکمرانان را داریم می‌بینیم. اگر آقای روحانی از این پشتوانه مردمی‌اش استفاده کند می‌تواند تصمیم گیرندگان اصلی را قانع کند تا اینها را آزاد کنند.

من فکر می‌کنم الان چیزی که از آقای روحانی انتظار می‌رود این است که از این توان و مشروعیت مردمی خودش استفاده کند و با استفاده از امکان روابطی که قبل از این با بسیاری از این تصمیم گیرندگان اصلی داشته است، کاری کند که هر چه زودتر این اتفاق رخ بدهد. من فکر می کنم که آقای روحانی دارای چنین توانایی هایی هست.

وبسایت «رجانیوز» روز دوشنبه با انتشار مطلبی خواستار برگزاری دادگاه میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد. در این مورد ارزیابی شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید که تشکیل دادگاه در نهایت به سود رهبران جنبش سبز است؟

بی‌مبنا بودن استدلالات رجانیوز کاملا مشخص است. فردی که مورد حمایت آنان بوده شکست خورده و چهار سال هر چه دلشان خواست و هر تهمتی که خواستند، زدند. گفتند که جنبش سبز و اصلاحات پایگاه مردمی ندارد و امروز خلاف این ادعاها کاملا ثابت شده است.

مشارکت مردم هم هیچ ارتباطی با فرآیند انتخابات در سال ۸۸ ندارد و اتفاقا آنچه که امسال اتفاق افتاد، نحوه شمارش آراء، فرآیند اعلام نتایج و روند انتخابات کاملا نشان می‌داد که در انتخابات سال ۸۸ تقلب شده و کودتای انتخاباتی صورت گرفته بود.

برای بسیاری از افراد هم هیچگونه تردیدی در این مورد باقی نمانده است. افرادی هم که در این دوره در انتخابات شرکت کردند می‌خواستند به هر حال از یک فرصتی استفاده کنند و یک عمل دسته جمعی سیاسی معنا داری انجام بدهند و شرکت مردم در این انتخابات به معنای آن نیست که کسی گفته باشد انتخابات سال ۸۸ هیچ اشکالی نداشته است.

به هر حال اگر کسی می‌خواست آقایان موسوی و کروبی را محاکمه کند باید این کار را قبلا انجام می‌داد و هیچ فرآیند قانونی در این مورد طی نشده است. الان هم این حرف‌هایی که زده می‌شود هیچ کمکی به امنیت ملی کشور و همبستگی مردم نخواهد کرد و تنها می‌خواهد که بین مردم جدایی ایجاد کند.

آقایان انتخابات را باخته‌اند و دست‌شان از بعضی چیزها کوتاه است و دارند دنبال بهانه می‌گردند و اگر خودشان هم مقداری فکر کنند به این نتیجه می‌رسند که به صلاح خودشان هم هست که هر چه زودتر آقایان موسوی و کروبی آزاد شوند و این ظلم بی جهتی که اینها هم در آن شریک بوده اند، پایان بپذیرد.

0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.