سه‌شنبه 15th ژانویه 2013 , ساعت: 12:01کد مطلب : 34313 نسخه قابل چاپ
سخنگوی وزارت خارجه ایران:

حاضریم نگرانی ها را برطرف کنیم

در حالی که تنها یک روز تا زمان برگزاری نشست مشترک بین نمایندگان جمهوری اسلامی با نمایندگان آژانس بین المللی انرژی هسته ای باقی است، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی ایران مدعی شد ایران آمادگی دارد نگرانی های فنی را رفع کند.

 به گزارش رادیو فرانسه، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نشست هفتگی خود با رسانه ها درباره مذاکرات  جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی هسته ای  که روز چهارشنبه برگزار میشود عنوان کرد:« آمادگی داریم نگرانی‌هایی که ممکن است به لحاظ فنی وجود داشته باشد نیز رفع کنیم.»

او گفت: «امیدواریم به همان شکلی که معاون آقای آمانو رئیس هیئت مذاکره کننده، مذاکرات با ایران را مثبت تلقی کرده بود، بتوانیم به توافق جامعی دست پیدا کنیم.»

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در حالی است که چند روز پیش یوکیا آمانو رییس آژانس بین المللی انرژی هسته ای نسبت به پیشرفت مذاکرات بین ایران و این سازمان اظهار بدبینی کرده و آن را بی فایده خوانده بود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفت:« فردا مذاکرات بعدی بین نمایندگان کشورمان و آژانس در تهران خواهد بود. این مذاکرات در چارچوب فنی و حقوقی خود دنبال می‌شود.»

مهمان‌پرست ‌نشست‌های پیشین را سازنده و مثبت خواند و ابراز امیدواری کرد که تفاهم کلی در نشست روز آینده حاصل شود.

وی افزود: امیدواریم به همان شکلی که معاون آقای آمانو رئیس هیئت مذاکره کننده، این مذاکرات را مثبت طلقی کرده بود بتوانیم به توافق جامعی دست پیدا کنیم.

بعدا موضع خود را نسبت به مالی اعلام میکنیم

مهمان‌پرست در پاسخ به سؤالی در خصوص تحولات کشور مالی نیز گفت: درخصوص اتفاقات رخ داده در کشور مالی و اقدامات مسلحانه برخی افراد علیه دولت، مواضع خودمان را در آینده نزدیک به شکل دقیق خواهیم گفت. اصول سیاست خارجی ما احترام به همه کشورهاست و کسانی که با حمایت خارجی ثبات کشورها را مورد خطر قرار می‌دهند، نباید تأیید شوند.

وی ادامه داد: این همان مشکلی است که امروز در سوریه با آن روبرو هستیم که گروه‌های مسلح مشغول بی ثباتی و ناامنی هستند و متأسفانه برخی کشورهای غربی از آن حمایت می‌کنند. معتقدیم که باید ثبات و امنیت در کشورها برقرار شود و تمامیت ارزی آنها مورد احنرام قرار گیرد و هرگونه مطالبات مردمی از طریق روند دموکراتیک و روش‌های مردم سالارانه به نتیجه برسد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.