پنج‌شنبه 4th جولای 2013 , ساعت: 08:07کد مطلب : 47192 نسخه قابل چاپ
پس از مصر

جنبش تمرد هم در بحرین شکل گرفت

پس از موفقیت جنبش تمرد مصر از جریانهای مخالف مصری در رسیدن به مطالبات خود در این کشور، برخی فعالان بحرینی جنبشی را با همین نام در بحرین با هدف سرنگونی آل خلیفه تاسیس کردند.

به گزارش فرارو به  پایگاه لبنانی النشره، جمعی از فعالان بحرینی با صدور بیانیه ای در شبکه های اجتماعی از تاسیسی جنبشی جدید موسوم “تمرد” خبر دادند.

این جنبش تازه تاسیس خواستار تظاهرات گسترده مردم بحرین در روز ۱۴ جولای آتی که مصادف با روز استقلال بحرین از استعمار انگلیس است شده است.

جنبش تمرد بحرین که پس موفقیت جنبش تمرد مصر در تلاش برای برکناری مرسی از قدرت تشکیل شده است، تاکید کرده است: هدف این جنبش شورش در برابر ظلم حاکمان است که قدرت تصمیم گیری را از ملت به یغما برده اند و قوانین ظالمانه ای را علیه مردم وضع کرده اند.

خاطرنشان می شود شرایط سیاسی و اجتماعی بحرین و مصر کاملا متفاوت است . قیام دو سال گذشته مردم بحرین با دخالت نظامی ها و عربستان سعودی شدیدا سرکوب شد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.