جمعه 29th نوامبر 2013 , ساعت: 07:11کد مطلب : 55711 نسخه قابل چاپ
در حمایت از زاینده رود

جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری زنجیره انسانی تشکیل دادند

جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری در مخالفت با انتقال آب به روش های غیر علمی و در حمایت از زاینده رود زنجیره انسانی تشکیل دادند.

به گزارش ایرنا،در این زنجیره انسانی که از صبح جمعه در کنار زاینده رود و در کنار پل تاریخی زمانخان شکل گرفت،نزدیک به پنج هزار نفر از مردم این استان با حضور در محل و پیاده روی عمومی و حمل پارچه نوشته هایی ، خواستار بررسی علمی و دقیق مضرات انتقال آب زاینده رود شدند.

در این پیاده روی عمومی و زنجیره انسانی ،گروه های مختلف دانشگاهی ،سیاسی ،دانشجویی ، هنری ، فرهنگی ،دانش آموزی ، کارگری ،زیست محیطی، ورزشکاران، کشاورزان و بانوان با سر دادن شعار ،خواستار توقف طرح تونل گلاب در محدوده زاینده رود شدند.

این عده از مردم استان از رییس جمهوری اسلامی ایران و وزارت نیرو خواستند در این زمینه پیگیر درخواست آنان باشند.

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی در این پیاده روی و زنجیره انسانی گفت:نمایندگان این استان در زمان رای اعتماد دولت یازدهم از وزیر نیرو با قاطعیت حمایت کردند.

ˈمجید جلیل سر قلعه ˈافزود:حالا نوبت وزیر نیرو است تا از مردم این استان دفاع کند و از احداث تونل گلاب که باعث تخریب حیات زاینده رود می شود جلوگیری شود.

وی گفت:نمایندگان مردم در مجلس، به شیوه قانونی پیگیر حل مشکلات مردم در این زمینه انتقال آب زاینده رود هستند.

نماینده   شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:موضوع تخصیص آب استان چهارمحال وبختیاری، انتقال آب بین حوضه ای، حق آبه مردم استان و چالش های فراروی استان در بخش های کشاورزی و محیط زیست در نشست های تخصصی با وزارت نیرو مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

ˈسعید زمانیان دهکردی ˈ افزود:احداث تونل گلاب فاقد طرح توجیه اقتصادی، مطالعات زیست محیطی و مجوزات قانونی است و خسارات جبران ناپذیری به منطقه وارد می کند.

وی گفت:در صورت اجرای طرح های انتقال آب به روش های غیر علمی از این استان،خسارات جبران ناپذیری به مردم وارد می شود.


حوزه :
  1. باسلام وعرض خسته نباشید خدمت شما بنده مدیرسایت http://www.etedalchaharmahal.p20.irهستم خبرتون خیلی عالی بود من خودم هم همانروز در اونجابودم یکی اینکه این جمعیت بالای ۵۰۰۰نفربودند شایدچیزی حول وحوش۱۰۰۰۰نفربودند یکی دیگه هم اینکه ای کاش عکسهای این تجمع بسیارعظیم مردمی را هم روی سایتتون می گذاشتین …ممنون از زحماتتون سجاددرخشان از شهرکرد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.