دوشنبه 26th مارس 2012 , ساعت: 06:03کد مطلب : 3197 نسخه قابل چاپ

جشن نوروز و موسیقی ایرانی مرهمی بر زخم های زلزله زدگان ژاپنی

یک گروه ایرانی در ششمین روز از بهار  ۱۳۹۱ با سفر به مناطق ‘ توهوکو ‘ ، جشن نوروز را با پیام همدلی و دوستی به میان ژاپنی های آسیب دیده از زلزله و سونامی برد.

به گزارش ایرنا، در ششمین روز از عید نوروز، شماری از اعضای سفارت ایران در توکیو به همراه یک گروه موسیقی اصیل ایرانی، برای بیان همدلی و دوستی ملت ایران به مناطق سونامی زده ‘ توهوکو ‘ در شمال شرق ژاپن رفتند.

در این برنامه فرهنگی که با هماهنگی استانداری و مسئولین شهر ‘مینامی سان ریوکو ‘ استان میاگی صورت گرفت ، گروه موسیقی ‘پیام ‘ اعزامی از ایران جهت احترام به درگذشتگان و آسیب دیدگان زلزله ۱۱ مارس ۲۰۱۱ در ژاپن، برنامه هایی را اجرا کرد.

منطقه توهوکو با مرکزیت شهر ‘سان ریوکو ‘ در شمال شرق ژاپن و در ۳۷۰ کیلومتری توکیو واقع شده است.

این شهر یکی از شهرهای استان میاگی و جزیی از مناطق توهوکو است که دولت ژاپن بیشترین اردوگاه های موقت برای شمار زیادی از مردم که بعد از بحران هسته ای نیروگاه اتمی فوکوشیما از دیار خود آواره شده اند، در آنجا ایجاد کرده است .

در این مراسم اجرای گروه پیام از موسیقی سنتی با تک خوانی ‘پیام عزیزی’ از شعرهای شاعران بزرگی چون مولوی، حافظ و سعدی و سرود ای ایران، با استقبال گسترده حاضران روبرو شد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.