پنج‌شنبه 27th ژوئن 2013 , ساعت: 12:06کد مطلب : 46767 نسخه قابل چاپ
سخنگوی وزارت خارجه اظهارات وزیر خارجه را تکذیب کرد!

تیمی از سوی حسن روحانی برای مذاکرات هسته ای تشکیل نشده

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که تیمی از سوی حسن روحانی رئیس جمهور منتخب برای مذاکره با گروه ۱+۵ تعیین نشده است.

به گزارش فارس  سید عباس عراقچی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اظهارات روز چهارشنبه علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه، آیا رئیس جمهور منتخب اقدام به تشکیل تیم هسته‌ای برای مذاکره با گروه ۱+۵ کرده است؟ تصریح کرد: تیمی از سوی رئیس جمهور منتخب برای مذاکره با ۱+۵ تعیین نشده است.

وی به تعیین افراد و گروه‌هایی از سوی روحانی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی، سیاست خارجی و … به منظور بررسی همه جانبه موضوعات و کمک به تسهیل و تسریع در انتقال وظایف به دولت جدید اشاره کرد و افزود: با این حال گروهی به عنوان تیم مذاکره کننده هسته‌ای تشکیل نشده، البته در آینده و در زمان مقتضی براساس تصمیمات رئیس جمهور منتخب علی القاعده این کار انجام خواهد شد.

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه چهارشنبه در نشست خبری مشترک با همراه خان ظریفی همتای تاجیک خود در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات آتی ایران و گروه ۱+۵ با بیان اینکه هنوز تصمیمی درباره زمان و مکان این نشست اتخاذ نشده، گفت: آقای روحانی گروهی را تعیین کرده که این گروه مسئله را در تمامی ابعاد بررسی می‌کند و دوستان وزارت خارجه نیز در این زمینه همکاری دارند.

خاطرنشان می شود پیش از این از سوی صالحی عنوان شده بود تیمی از طرف حسسن روحانی برای بررسی روند مذاکرات هسته ای تشکیل شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.