یکشنبه 29th دسامبر 2013 , ساعت: 12:12کد مطلب : 57166 نسخه قابل چاپ
در پاسخ به شلیک چند راکت از لبنان

توپخانه ارتش اسرائیل جنوب لبنان را مورد هدف قرار داد

واحد توپخانه ارتش اسرائیل با پرتاب حدود ۲۰ گلوله توپ به خاک لبنان در روز یکشنبه، به شلیک چند راکت کاتیوشا از درون مرزهای لبنان به خاک خود، واکنش نشان داد.

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه و به نقل از مقام‌های رسمی اسرائیلی و لبنانی، هر دوی این حملات به مناطق غیر مسکونی صورت گرفتند و تلفاتی در بر نداشتند.

یک مقام امنیتی لبنان به خبرگزاری فرانسه گفته که پس از اصابت راکت به درون اسرائیل در صبح یکشنبه ۲۹ دسامبر (هشت دی)، حدود ۲۰ گلوله توپ از درون مرزهای اسرائیل به منطقه مرزی عرقوب در لبنان شلیک شد.

رادیو نظامی اسرائیل هم گزارش داده که این حمله، واکنشی بود به راکت‌های کاتیوشایی که از خاک لبنان در کشتزارهای غرب شهر کیریات شمونا فرود آمدند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرگزاری فرانسه گفت: «توپخانه اسرائیل با شلیک به منطقه‌ای که از آنجا به ما حمله شده بود، به حملات راکتی که تلفاتی در بر نداشت پاسخ داد.»

پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در توییتر نوشت که پنج راکت، صبح یکشنبه، از لبنان به اسرائیل شلیک شد که یک انفجار تایید شده به دنبال داشت.

تنش در مرزهای این دو کشور از ۱۶ دسامبر و پس از آنکه یک سرباز گشتی اسرائیلی بر اثر آتش سربازان ارتش لبنان کشته شد، افزایش یافته است.

مرز لبنان و اسرائیل پس از جنگ میان حزب‌الله لبنان و اسرائیل در سال ۲۰۰۶ تاکنون به طور نسبی آرام بوده است.

آخرین باری که درگیری‌های مرزی بین دو طرف، به کشته شدن یک سرباز منجر شده بود، به ماه اوت سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد که دو سرباز لبنانی و یک روزنامه‌نگار در مرز اسرائیل و لبنان کشته شدند.

در ماه اوت سال ۲۰۱۳ نیز چهار سرباز اسرائیلی در انفجاری که به حزب‌الله نسبت داده شد، در ۴۰۰ متری درون خاک لبنان زخمی شدند.

حزب‌الله، اسرائیل را مسئول کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد خود در هفته گذشته معرفی کرده اما اسرائیل با تکذیب این اتهام، درباره هر عمل تلافی‌جویانه‌ای هشدار داده است.

صلح‌بانان سازمان ملل از سال ۲۰۰۶ که جنگ ۳۴ روزه میان اسرائیل و حزب‌الله، به کشته شدن حدود ۱۲۰۰ لبنانی (اغلب غیر نظامی) و ۱۶۰ اسرائیلی (اکثرا نیروی نظامی) منجر شد، در مناطق مرزی لبنان و اسرائیل مستقر شده‌اند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.