سه‌شنبه 1st می 2012 , ساعت: 05:05کد مطلب : 7823 نسخه قابل چاپ
گاف جدید در وزارت خارجه جمهوری اسلامی:

توافق‌نامه رحیمی با لبنان «کپی، پیست» توافق‌نامه با عراق است

استفاده از کپی توافقنامه های ایران با عراق در انعقاد قرارداد با مقامات لبنانی، باعث بحث و جدل‌هایی در کابینه این کشور شده است.

قرار است محمدرضا رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور در آینده نزدیک به لبنان برود. از همین رو ، مقامات ایرانی ، پیش نویس توافقنامه‌های دوطرف را به بیروت فرستاده اند اما گاف آنها توجه مقامات و رسانه های لبنانی را برانگیخته است.

به گزارش عصر ایران، روزنامه الحیات گزارش داده که متن پیش‌نویس توافقنامه‌های ارائه شده از سوی هیات ایرانی به مقامات لبنانی، همان متن‌های امضا شده با مقامات عراقی است.

جالب اینجاست که حتی کلمات عراق و بغداد (که در قرارداد با عراقی‌ها بوده) در پیش نویس ارائه شده به لبنانی‌ها همچنان وجود دارد!

به گفته مقامات آگاه، متن پیش نویس‌ها همان متن‌هایی هستند که در سفر ۱۰ روز پیش محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران به بغداد با مقامات عراقی به امضا رسید و به این ترتیب حالا به دست مقامات لبنانی رسیده است.

روزنامه النهار چاپ بیروت هم نوشت: کشف این موضوع که متن پیش‌نویس توافقنامه ارائه شده به مقامات لبنانی از طرف مقامات ایرانی عیناً همان متن توافقنامه های ایران و عراق است باعث ایجاد تعجب و بحث و جدل در کابینه لبنان شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.