سه‌شنبه 30th اکتبر 2012 , ساعت: 10:10کد مطلب : 28065 نسخه قابل چاپ
جلالي خبر داد

تنظیم پیش‌نویس قانون اختیارات رئیس جمهور در مجلس

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: پیش‌نویس قانون اختیارات رئیس جمهور در مرکز پژوهش‌های مجلس در حال تنظیم است که پس از اتمام به مجلس ارائه می‌شود.

کاظم جلالی در حاشیه نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در تشریح جزئیات طرح سؤال از رئیس جمهور اظهار داشت: براساس قانون سؤال از رئیس جمهور، ظرف مدت تعیین شده نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون‌های مختلف مجلس حضور می‌یابند و توضیحات لازم را به نمایندگان ارائه می‌دهند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: پس از پاسخ‌گویی نمایندگان رئیس جمهور به وکلای ملت، هر یک از نمایندگان قانع شده می‌تواند از طرح سوال کناره‌گیری کند.

وی ادامه داد: در پایان وقت مقرر برای پاسخگویی نمایندگان رئیس جمهور، اگر درخواست‌کنندگان طرح سؤال، حد نصاب قانونی داشته باشند، این طرح انجام می‌شود.

جلالی درباره قانون اختیارات رئیس جمهور گفت: پیش‌نویس این قانون در مرکز پژوهش‌های مجلس در حال تنظیم است که پس از اتمام به مجلس ارائه می‌شود.


  1. حامد

    پیش نویس نمیخواهد ، یک جمله کافیست ، وظیفه رئیس جمهور اطاعت از ولی امر است و مجازات سرپیچی هم اعدام . چون به هیچ کس نمیشود اعتماد کرد .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.