شنبه 12th دسامبر 2015 , ساعت: 07:12کد مطلب : 88910 نسخه قابل چاپ

تماس علی مطهری و احمد توکلی با خانواده محمود بهشتی لنگرودی

پس از گذشت دو هفته از اعتصاب غذای محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران و اطلاع رسانی گسترده از جانب معلمان و عدم وجود واکنشی مناسب از سوی مسئولان قوه قضاییه، برخی نمایندگان مجلس در این باره اظهار نظر کردند.

به گزارش کلمه علی مطهری نماینده تهران که هفته‌ی گذشته درباره زندانی بودن تعدادی از معلمان به وزیر دادگستری، تذکر داده بود، پس از اطلاع یافتن از اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی با خانواده بهشتی تماس گرفته و شرایط این معلم دربند و دلیل اعتصاب غذای او را جویا شد.

در همین راستا جلسه‌ای نیز با حضور این نماینده مجلس و خانواده بهشتی برگزار شد که طی آن چگونگی برگزاری دادگاه محمود بهشتی ظرف مدت کمتر از ده دقیقه بدون حضور نماینده دادستان و بدون دادن فرصت برای ارائه لایحه دفاعیه، توضیحاتی ارائه شد.

بر اساس این گزارش در این جلسه درباره شرایط محاکمه و محکومیت سایر معلمان زندانی به ویژه رسول بداغی نیز اطالاعاتی ارائه شد که علی مطهری تاکید کرد این موارد بررسی خواهد شد.

احمد توکلی دیگر نماینده تهران در مجلس نیز طی تماس تلفنی وضعیت این معلم زندانی در اعتصاب غذا را پیگیری کرد.

در این گفت‌وگو خانواده‌ی بهشتی برای احمد توکلی توضیح دادند که خواسته ی بهشتی توقف اجرای حکمی است که در دادگاهی بدون رعایت شرایط قانونی، صادر شده و اعاده دادرسی و تشکیل دادگاهی علنی با رعایت الزامات قانونی است.

توکلی در این تماس به خانواده بهشتی تاکید که خواسته این معلم دربند غیرمنطقی نیست و ادامه این وضع هم به صلاح نیست.

بر اساس این گزارش با هماهنگی های احمد توکلی، همسر محمود بهشتی در دیدار با حجت‌الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از روند رسیدگی پرونده محمود بهشتی و معلمان دیگر در دادگاه انقلاب بعنوان مشت نمونه خروارسخن گفت و از اوضاع نابسامان دادگاه‌های غیرعلنی توضیحاتی را ارائه کرد.

در این دیدار از شش سال حبس رسول بداغی بدون حتی یک روز مرخصی و‌ بی‌قانونی‌هایی که در این سال‌ها بر بداغی و خانواده اش رفته گفته شد و تشکیل پرونده جدید برای وی قبل از آزادی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان، همسر بهشتی لنگرودی همچنین به ابوترای خبر داد که رسول بداغی معلم محبوس در زندان اوین دوباره و پس از پایان محکومیت شش ساله، به سه سال حبس  و عدم اجرای قرار وثیقه بعد از دادگاه بدوی محکوم شده است.

به گفته ی همسر بهشتی ابوترابی با ابراز تاسف از این اتفاقات، مسائل معلمان دربند را مصیبت بزرگی برای جامعه فرهنگی خواند.

تلاش ابوترابی برای تماس تلفنی با دادستان میسر نشد. اما وی تاکید کرده است که موضوع را پیگیری خواهد کرد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.