چهارشنبه 11th آوریل 2012 , ساعت: 04:04کد مطلب : 5103 نسخه قابل چاپ
تحت فشارهای وزارت اطلاعات صورت گرفت:

تعلیق از کار یک فعال کارگری

محمد صفر لفوتی، از فعالین کارگری و روزنامه‌نگار که به تازگی از زندان آزاد شده، تحت فشار ماموران وزارت اطلاعات قرار دارد و به تازگی از کار خود معلق شده‌ است.

بنا به اطلاع گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد صفر لفوتی در ۲۲ آذرماه ۱۳۹۰ به اتهاماتی نظیر نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی در مقابل محل کارش(شرکت نفت چالوس) توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و پس از تفتیش منزل مسکونی و ضبط برخی وسایل شخصی‌اش، به بازداشتگاه شهید کچوئی اداره‌ کل اطلاعات استان مازندران واقع در شهرستان ساری منتقل شد.

این روزنامه نگار، ۲۲ دی ماه ۹۰ پس از تحمل ۳۵ روز حبس در سلول انفرادی، با قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی، تا زمان تشکیل دادگاه و صدور حکم موقتاً آزاد شد.

وی باتوجه به اینکه نماینده‌ منتخب ۲۰۰ تن از کارگران قراردادی شرکت نفت غرب مازندران بوده، بخاطر پیگیری مطالبات کارگران از شهریور ۹۰ حقوق و مزایایش توسط مسئولین این اداره مسدود و محل کارش را عوض نموده بودند و شخص دیگری را به صورت انتصابی به عنوان نماینده منصوب می‌کنند.

آقای لفوتی در سال ۸۸ نیز به دلیل سخنرانی در جمع دانشجویان دستگیر و دفا‌تر خوابگاه‌های دانشجوئی تحت مدیریتش و دفتر کار مطبوعاتی‌اش تعطیل و پلمب شده بود.

گفتنی است نامبرده که سابقه‌ وبلاگ نویسی نیز دارد هم‌چنان از کار خود معلق و تمامی حقوق و مزایایش مسدود است.

0

  1. احمد مطلق

    درود براین جوان شایسته مازندران…با شناختی که من از ایشون درام می دونم که ازنظرفکری بسیارنزدیک به ملی مذهبی است و از طرفداران و حامیان شدیدمرحوم سحابی ودکترشریعتی هستند..امروز فیس بوکشون روپیداکردم وادد کردم وپاسخ من رو هم داد..facebook.com/faryadmsl

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.