دوشنبه 30th آوریل 2012 , ساعت: 03:04کد مطلب : 7601 نسخه قابل چاپ
محرومیت دو ناشر دیگر از حضور در نمایشگاه کتاب

تعداد ناشران «ممنوع» در نمایشگاه کتاب به ۴ عدد رسید

به دنبال تعلیق نشر چشمه و ثالث و جلوگیری از حضور نشر چشمه در نمایشگاه کتاب امسال، جلوگیری از شرکت انتشارات کویر و امید فردا در نمایشگاه بیست و پنجم دور جدید از فشارهایی است که به فعالان حوزه کتاب وارد می‌شود.

به نوشته روزنامه اعتماد، برای دومین سال متوالی پس از ۲۳ سال فعالیت انتشارات کویر، از شرکت این انتشارات در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران جلوگیری شد. همچنین انتشارات امید فردا نیز با ۱۲ سال سابقه فعالیت از حضور در نمایشگاه کتاب سال ۹۱ منع شده است.

شنبه گذشته تعدادی از اهالی فرهنگ طی نامه‌‌ای سرگشاده به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به آنچه اخبار ناراحت کننده در حوزه فرهنگ و خصوصا عرصه نشر کتاب نامیدند واکنش نشان دادند. امضا‏کنندگان این متن، اعم از نویسنده، شاعر و مترجم، از وزارتخانه ارشاد خواسته بودند ترتیبی اتخاذ کنند تا تعلیق‌ها برداشته شود و ناشران با‌‌ همان روال سابق به کارشان ادامه دهند.


  1. علی

    لطفا اطلاع رسانی را کامل تر کنید و خبر ممنوعیت دو ناشر معتبر اهل سنت یعنی انشارات صدیقی و انتشارات فاروق اعظم که محل کارشان در زاهدان است و بدون هیچ دلیل موجهی از حضور در نمایشگاه سیاسی نه فرهنگی منع شدند را نیز اعلام نمایید

    • gilgamesh

      ممنوعیت ۲ ساله ی نشر آبگین رایان و حذف آن از نمایشگاه کتاب را هم به تعداد ناشران ممنوع اضافه کنید.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.