سه‌شنبه 12th ژوئن 2018 , ساعت: 02:06کد مطلب : 108184 نسخه قابل چاپ

ترامپ: من مثل اوباما باج ندادم و با کره توافق کردم

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در نشست خبری روز سه شنبه (امروز) خود پس از امضای توافق هسته ای خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، بار دیگر نوک تیز حملات خود را متوجه برجام و اوباما و جمهوری اسلامی ایران کرد.

به گزارش عصرایران ترامپ به کنایه اوباما را به باج دادن به ایران در جریان انعقاد موافقت نامه برجام متهم کرد و از زندانیان آزاد شده آمریکایی همزمان با اجرایی شدن برجام به عنوان ” گروگان” یاد کرد و اوباما را متهم کرد که بابت آزادی آنها به  ایران باج پرداخته است.

ترامپ در سخنان خود گفت:” مشکلات زیادی از جمله مسئله ایران به من ارث رسید. توافق هسته ای ایران بد بود. من از آن خارج شدم. تحریم های خود را ادامه می دهیم تا رفتار ایران عوض شود.”

او گفت: “من مثل اوباما باج ندادم. او میلیونها دلار پول داد و گروگانهای ما را از ایران آزاد کرد اما من پولی ندادم.”

او با تاکید بر تغییر شرایط آمریکا و جهان افزود:” باید جهان بداند رئیس جمهوری عوض شده است. وزیر خارجه عوض شده است.در دو ماه اخیر رفتار ایران تغییر کرده. کمتر به خاورمیانه توجه می‌کنند. امیدوارم آنها هم رفتار خود را تغییر بدهند.”

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه زمانی تحریم های کره شمالی را لغو خواهد کرد، گفت:” خیلی مایلم بردارم اما باید کره شمالی به اقدامات خود سرعت ببخشد و آقای کیم قول داده که چنین کند.”

ترامپ همچنین احتمال سفر خود به کره شمالی را نیز مطرح کرد و گفت:” در وقت مناسب ، من به کره شمالی خواهم رفت یا او را دعوت به کاخ سفید می‌کنم. او مرد باهوشی است و من باور کردم می‌خواهد شرایط را تغییر دهد.”

رییس جمهور آمریکا گفت: “رهبر کره شمالی خلع سلاح هسته‌ای را پذیرفته و خواهید دید چه کارهایی خواهد کرد.”


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.