پنج‌شنبه 8th می 2014 , ساعت: 11:05کد مطلب : 62835 نسخه قابل چاپ
با وجود مخالفت استانداری صورت گرفت:

تجمع غیرقانونی نیروهای بسیج در تهران

سایت رسمی سپاه از پایگاه بسیج حوزه «ایروانی» به عنوان سازمان دهنده تجمع «غیر قانونی» گروهی از نیرو‌های حزب‌الله در اعتراض به وضعیت «حجاب» و «عفاف» نام برد.

به گزارش دیگربان عصر روز چهارشنبه (۱۷ اردیبهشت) گروهی از نیرو‌های حزب‌الله که گزارش شده تعداد آن‌ها حدود چهار هزار نفر بوده مقابل ساختمان وزارت کشور در میدان «فاطمی» دست به تجمع زدند.

این تجمع که از سوی  استانداری تهران به خاطر نداشتن مجوز «غیر قانونی» اعلام شده بود با نظارت پلیس به تدریج از میدان «فاطمی» به میدان «فلسطین» انتقال داده شد.

سایت رسمی سپاه تهران به نقل از مجید اسلوب٬ مسئول بسیج حوزه «ایروانی» اعلام کرده که این تجمع «از مدت‌ها قبل برنامه ریزی شده بود» و «هیچ منع قانونی» نداشت.

این سایت نوشته «وزارت کشور با اعلام مخالفت شواری نگهبان با بر برپایی این تجمع٬ سعی در جلوگیری از تجمع مردمی در میدان فاطمی را داشت» که موفق نشد.

تنش میان مسئولان استانداری و فرمانداری تهران با برگزار کنندگان این تجمع از شامگاه سه‌شنبه به «غیرقانونی» خواندن این تجمع آغاز شد و در ‌‌نهایت معترضان توانستند بدون مجوز تجمع خود را برگزار کنند.

بسیج پرس استانداری تهران نیز ساعاتی قبل از برگزاری این تجمع با صدور اطلاعیه‌ای رسمی با برگزاری آن مخالفت کرد٬ اما در ‌‌نهایت موفق به جلوگیری از برگزاری این تجمع نشد.از این تجمع «غیرقانونی» تصاویری نیز منتشر کرده که در این تصاویر معترضان دست‌نوشته‌هایی در اعتراض به وضعیت «حجاب» و «عفاف» در دست دارند.

تجمع امروز سومین تجمعی بود که از سوی پایگاه بسیج حوزه «ایروانی» برگزار شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.