چهارشنبه 5th سپتامبر 2012 , ساعت: 10:09کد مطلب : 22364 نسخه قابل چاپ

تثبیت جایگاه کاروان ایران در رده نهم پارالمپیک

مدال طلای نصیری و نقره کائیدی که تعداد مدال کاروان ورزش ایران در روز ششم بازی‏های پارالمپیک لندن را به پنج مدال رساند، جایگاه کاروان دلوار در رده نهم جدول این بازی‎ها را تثبیت کرد.

به گزارش مهر چهاردهمین دوره بازی‏های پارالمپیک سه‌شنبه شب با رقابت دوندگان در کلاس T۲۰ ماده ۱۵۰۰ متر و پرتابگران ماده پرتاب وزنه در کلاس F۳۴ پیگیری شد.

نماینده کشورمان در رقابت دوی ۱۵۰۰ متر کلاس T۲۰ که در ورزشگاه المپیک پارک شهر لندن برگزار شد، پیمان نصیری بود که با حدنصاب ۳ دقیقه و ۵۸ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه قهرمان شد و به مدال طلا دست یافت. همچنین محسن کائیدی در کلاس F۳۴ ماده پرتاب وزنه با پرتابی به میزان ۱۲ متر و ۹۴ سانتیمتر مدال نقره پارالمپیک را به گردن آویخت.

بر پایه این گزارش، پیمان نصیری چهارمین و محسن کائیدی پنجمین مدال‌آور کاروان دلوار در روز ششم بازی‏های پارالمپیک ۲۰۱۲ بودند. این دومین مدال کائیدی در بازی‌های پارالمپیک لندن بود. او در سومین روز بازی‌های پارالمپیک موفق به کسب مدال طلای پرتاب نیزه مسابقات دوومیدانی پارالمپیک لندن در کلاس ۳۴/۳۳ F شده بود.

بدین ترتیب و با توجه به این دو مدال طلا و نقره، مجموع مدال‏های ایران در بازی‌های پارالمپیک لندن به ۱۲ مدال شامل؛ ۷ مدال طلا، ۴ مدال نقره و یک مدال برنز رسید.

در حال حاضر ورزشکاران کشورهای برزیل با ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۳ برنز در رده هفتم و آلمان با ۹ طلا، ۱۱ نقره و ۱۰ برنز بالاتر از ورزشکاران کاروان کشورمان قرار گرفته‌اند.

کاروان ورزش ایران تاکنون در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک به مدال‌های زیر دست پیدا کرده است:

مدال طلا:

جلیل باقری (پرتاب وزنه)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، پیمان نصیری (دو و میدانی ۱۵۰۰ متر)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه)، نادر مرادی، علی حسینی و مجید فرزین (وزنه برداری)

مدال نقره:

مهرداد کرم زاده (پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (وزنه برداری)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)

مدال برنز:

ساره جوانمردی (تفنگ بادی ۱۰ متر)


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.