یکشنبه 19th ژانویه 2014 , ساعت: 01:01کد مطلب : 58260 نسخه قابل چاپ

تبعید کسری نوری به زندان نظام استان فارس

کسری نوری٬ وب نگار و فعال حقوق دراویش  به زندان شمارهٔ ۲ استان فارس موسوم به زندان نظام انتقال داده شد.

به گزارش مجذوبان نور؛ کسری نوری که نزدیک به ۲ سال را در زندان عادل آباد شیراز محبوس بود بصورت ناگهانی و بدون هیچ توضیحی، توسط ماموران امنیتی به زندان شماره ۲ استان موسم به زندان نظام منتقل شده است

گفتنی است کسری نوری از لحاظ جسمی وضعیت مناسبی ندارد و از کمر درد شدید رنج می‌برد که تاکنون حتی از اعزام وی برای انجام ام‌.آر‌.آی و عکسبرداری جلوگیری شده است.

تاکنون علت این انتقال مشخص نشده و پیگیری‌های خانواده این درویش زندانی از مراجع قضایی ذیربط در باره علت این انتقال، بی‌پاسخ مانده است.

کسری نوری، در دی ماه سال گذشته به همراه صالح الدین مرادی، در اعتراض به وضعیت هفت وکلای زندانی دراویش در بند ۲۰۹ اوین به مدت ۹۰ روز دست به اعتصاب غذا زد که سرانجام با رسیدگی به خواسته‌اش به اعتراض خود پایان داد٬ وی که از همکاران سایت خبری مجذوبان نور نیز به حساب می‌آید با اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه به چهار سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر نیز به تایید رسی


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.