شنبه 16th فوریه 2013 , ساعت: 11:02کد مطلب : 37188 نسخه قابل چاپ
بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب در حمایت از درخواست خانواده‌های رهبران جنبش سبز برای رفع حصر

تا زمانی که نامزد‌های انتخابات پیشین در حصرند، ادعای انتخابات آزاد و قانونی یاوه است

سازمان مجاهدین انقلاب با صدور بیانیه ای از درخواست خانواده های کروبی و موسوی برای رفع حصر خانگی از آنها و و برگزاری دادگاه صالح، بی طرف و علنی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی برای رسیدگی به اتهامات و افترائاتی که متوجه ایشان شده است، حمایت کرد.

به گزارش سایت امروز، سازمان مجاهدین انقلاب در بیانیه خود خاطرنشان کرد: “تا زمانی که نامزدهای یک انتخابات، که به اعتراف خودکامگان حاکم از حمایت ۱۵ میلیونی رأی شهروندان برخوردارند، بی‌هیچ توجیه قانونی در حبس و حصر به سر می‌برند، ادعای آزادی انتخابات و قانون‌گرایی حاکمان در این کشور ادعایی یاوه و مضحک خواهد بود که حتی مریدان گوش به فرمان را نیز به خنده می‌اندازد.”

 

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون دو سال از حبس خانگی غیر قانونی آقایان مهدی کروبی، میر حسین موسوی و خانم زهرا رهنورد می‌گذرد تا این حصر گواهی زنده باشد بر انتخابات رسوای سال ۸۸. انتخاباتی که همه نامزدهای رقیب بجز نامزد مورد حمایت رهبری، در مورد تخلفات و تقلبات گسترده در آن اتفاق نظر داشتند و هرگز سلامت آن را نپذیرفتند. انتخاباتی که دو تن از نامزدهای آن اکنون نزدیک به دو سال است که برخلاف همه موازین قانونی و شرعی و انسانی و بدون هیچ محاکمه‌ای در حصر و حبس خانگی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی به سر می‌برند و حتی در دیدار با فرزندان خود محدودیت‌ دارند. طی این مدت اقشار مختلف جامعه و احزاب و گروه‌های سیاسی و مدنی و بسیاری از شخصیت‌ها و چهره‌های برجسته مذهبی و سیاسی و علمی از جمله مراجع تقلید، چهره‌های برجسته انقلاب، متفکران و عالمان دینی و … به این اقدام غیر انسانی و غیر قانونی اعتراض کرده و خواهان آزادی این عزیزان در بند شده‌اند، اما تنها پاسخی که از نهادهای امنیتی، نظامی و قضائی شنیده‌اند آن بوده است که درباره پرونده این سه تن رهبری تصمیم می‌گیرد و حبس و حصر آنان به دستور رهبری انجام گرفته است.

علت این اقدام غیر انسانی البته بر ما آشکار است. ایستادگی نمایندگان جنبش اصلاحی سبز در حمایت از اعتراضات گسترده اقشار مختلف مردم نسبت به دزدیده شدن آرای آنان، اقتدارگرایان حاکم را برسر انتخابی سرنوشت ساز قرار داد. آنان یا باید به خواست جامعه معترض تن می‌دادند و از تقلب و تزویر و پای فشاری لجوجانه بر نتایج مهندسی شده انتخابات دست بر می‌داشتند و به بازشماری آراء تن می‌دادند و یا با سرکوب شدید اعتراضات و حاکم کردن جو رعب و وحشت و امنیتی کردن فضای جامعه صداها را در گلو خفه می‌کردند و با تبلیغات سهمگین شبانه روزی و مکر لیل و نهار در تزویر و فریب جامعه می‌کوشیدند. عطش قدرت بی‌رقیب و جذابیت فریبنده یکه سالاری موجب شد اقتدارگرایان حاکم راه دوم را برگزینند. از آن پس تا سال ۸۹ استراتژی قدرت مطلقه جداکردن مردم از موسوی و کروبی بود. ابزار این راهبرد همچون روش همه مستبدان تاریخ تیغ و طلا و تزویر بود.سرکوب و به گلوله بستن جمعیت معترض در خیابان‌ها و دستگیری و حبس فعالان سیاسی از یکسو، توزیع پول و ثروت ملی در میان اقشار محروم و اختصاص دادن دلارهای نفتی به واردات گسترده کالاهای مختلف به منظور پایین نگهداشتن قیمت‌ها و جلب رضایت مردم، و تبلیغات مزورانه سهمگین با هدف شستشوی مغزی جامعه از سوی دیگر، اما و هزار اما که این تلاش‌ها به نتیجه‌ نرسید و یکسال بعد و به رغم تمام این تمهیدات درپی فراخوان موسوی و کروبی رهبران جنبش سبز به راهپیمایی در حمایت از مردم به پاخاسته تونس و مصر در ۲۵ بهمن ماه ۸۹، به اعتراف مراکز اطلاعاتی و امنیتی حاکم بیش از یک میلیون نفر به خیابان‌های تهران آمدند تا ناکامی راهبرد جدایی مردم از موسوی و کروبی را به اثبات برسانند و به قدرت مطلقه بگویند اگر چتر پلیسی امنیتی موجود برداشته شود در حمایت از چهره‌های محبوب خود حماسه‌ای عظیم‌تر از ۲۵ خرداد۸۸ خلق خواهند کرد. از این پس بود که قدرت مطلقه راهبرد قطع ارتباط موسوی و کروبی با مردم را در دستور کار قرار داد و با حصر و حبس خانگی آنان کوشید هرگونه ارتباطی میان ایشان با محیط خارج را قطع کند تا شاید مردم ایندو را فراموش کنند و تبلیغات فریب و تزویر شبانه روزی علیه رهبران محبوب جنبش سبز را بپذیرند. این راهبرد نیز برای قدرت مطلقه دستاوردی نداشته است. در شکست و ناکامی این راهبرد همینقدر کافی است که پس از دوسال فحاشی‌ و اتهام و افتراء شبانه روزی علیه رهبران و فعالان جنبش سبز، آگاه ازبی‌نتیجه بودن این همه ناگزیر از لعن و نفرین و تمسک به ملاء اعلی می‌شوند.

اکنون زمان آن فرارسیده است که اقتدار حاکم این حقیقت را دریابد که علت شکست تلاش‌های شبانه روزی سه سال اخیر، کم‌کاری نهادهای امنیتی نظامی و دستگاه‌های تبلیغاتی و عوامل دست به مزد و در اختیار نبوده است، چرا که در این مدت تقریباُ تمامی امکانات نظامی و امنیتی و اطلاعاتی و قضائی و تبلیغاتی کشور برای این منظور به کار گرفته شده است، آن چه این شکست و حرمان را نصیب اقتدارگرایان حاکم کرده است اصرار لجوجانه ایشان بر ادامه خودکامگی و رویکرد ناصوابی است که در اداره کشور در پیش گرفته‌اند. حصر و حبس سبزها گره از کار فروبسته حاکمیت کنونی نخواهد گشود. اگر رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی از حصر و زندان ماندلا طرفی بست و اگر نظامیان برمه از حصر خانگی خانم آنگ سان سوچی رهبر اصلاح طلبان این کشور به هدف خود رسیدند، اقتدارگرایان وطنی نیز با حصر خانگی کروبی و موسوی و رهنورد و زندان فعالان سیاسی می‌توانند به فرارسیدن روزهایی بهتر برای خود امیدوار باشند. این درحالی است که آنان خود نتیجه سال‌ها حصر خانگی آیت الله العظمی منتظری را به چشم دیده‌اند و با مشاهده حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر این مرجع آزاده، که قم نظیر آن را به خود ندیده است، به روشنی دریافته‌اند که سال ها حصر جز نفرت و انزجار عمومی از آمران و مجریان آن و فزونی محبوبیت این مرجع آزاده نتیجه‌ای در پی نداشته است. آنان به جای این تلاش‌های مذبوحانه باید به این حقیقت بیندیشند که ننگ انتخابات نامشروع خرداد ۸۸ جز با آزادی رهبران و فعالان جنبش سبز و تن دادن به اراده و خواست ملت و برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم از بین نخواهد رفت. تا زمانی که نامزدهای یک انتخابات، که به اعتراف خودکامگان حاکم از حمایت ۱۵ میلیونی رأی شهروندان برخوردارند، بی‌هیچ توجیه قانونی در حبس و حصر به سر می‌برند، ادعای آزادی انتخابات و قانون‌گرایی حاکمان در این کشور ادعایی یاوه و مضحک خواهد بود که حتی مریدان گوش به فرمان را نیز به خنده می‌اندازد.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن حمایت از درخواست خانواده‌های آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی،‌ مبنی بر رفع حصر از رهبران جنبش اصلاحی سبز و برگزاری دادگاه صالح، بی طرف و علنی مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی برای رسیدگی به اتهامات و افترائاتی که متوجه ایشان شده است، به اقتدارگرایان حاکم توصیه می‌کند از این گونه رفتارها که جزحرمان و رسوایی برای آنان و خسران وزحمت برای جامعه و کشور نتیجه‌‌ای در پی نداشته و ندارد دست بردارند و از تجارب سال‌های گذشته و تحولات سال‌های اخیر در محیط پیرامون و کشورهای منطقه درس بگیرند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران (شاخه خارج از کشور)

۲۷/۱۰/۱۳۹۱


  1. جواد

    در بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب به زندانیان سیاسی و ضرورت آزادی آنها اشاره ای نشده است. سازمان مجاهدین انقلاب بهتر است که بداند رهبران جنبش سبز کسانی چون دکتر علیرضا رجایی و دیگر زندانیان سیاسی هستند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.