جمعه 6th آوریل 2012 , ساعت: 02:04کد مطلب : 4530 نسخه قابل چاپ
سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه تهران:

تا زمانی حق اظهارنظر وجود دارد که ولی‌فقیه تصمیم‌نگرفته است

امام جمعه موقت تهران امروز در خطبه‌های نماز جمعه گفتتا زمانی که ولی فقیه به تصمیم نهایی نرسیده است حق اظهار نظر وجود دارد و می‌توان رأی موجود را پخته کرد

آقای خاتمی با تاکید بر لزوم صدقه دادن و صلوات فرستادن برای امام زمان (عج) خاطرنشان کرد: این موارد برای یاد کردن از این اعتقاد پولادین شیعه است که ۲۵۰ آیه قرآن نیز به صورت تأویل به امام زمان (عج) اشاره کرده است.

به گزارش فارس خطیب موقت نماز جمعه تهران حمایت از نائب خاص و نائب عام امام زمان (عج) را از مصادیق دیگر یاری حجت الهی برشمرد و متذکر شد: ما امروز در دوران نائب عام حضرت بقیه‌الله(عج) هستیم.

وی دفاع از ولایت را رهروی و همراهی و همچنین گوش به فرمان ولی فقیه بودن عنوان کرد و ادامه داد: تا زمانی که ولی فقیه به تصمیم نهایی نرسیده است حق اظهار نظر وجود دارد و می‌توان رأی موجود را پخته کرد.

خاتمی گفت: ولایت‌مداری یعنی وقتی دستوری از سوی ولایت صادر شد همه به اجرای آن بپردازند که قطعا چنین ولایتی جواب می‌دهد اما اگر قرار باشد افراد زیر بار تصمیمات ولی نروند، مولایی همچون امیر المومنین علی (ع) نیز تنها می‌ماند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.