جمعه 26th اکتبر 2012 , ساعت: 12:10کد مطلب : 27643 نسخه قابل چاپ

بی‌خبری مطلق از وضعیت ۵ زندانی سیاسی کرد در زندان ارومیه

از وضعیت پنج تن از زندانیان سیاسی کرد در زندان ارومیه که از تاریخ ۲۰ مهرماه به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند، خبری در دست نیست.

به گزارش هرانا، در تاریخ ۲۰ مهرماه سال جاری ۵ تن از زندانیان سیاسی کرد زندان ارومیه به نام های جهانگیر (هوشنگ) بادوزاده، احمد تمویی، یوسف کاکه ممی، علی احمد سلیمان و مصطفی علی احمد از بند سیاسی زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شدند و تا کنون خبری از ایشان در دست نیست.

طبق خبری که از سوی یکی از هم بندیان این پنج نفر اعلام شده، این افراد به حفاظت زندان احضار و از آنجا به مکانی خارج از زندان منتقل گردیدند. احتمال می‌رود ایشان را برای پرونده سازی مجدد به اداره اطلاعات ارومیه منتقل نموده باشند.

همچنین دختر جهانگیر بادوزاده هنگامی که به زندان ارومیه و اداره اطلاعات ارومیه مراجعه می‌کند موفق به کسب هیچ نوع خبری از ایشان نمی‌شود.

گفتنی است، پس از انتقال این پنج زندانی سیاسی مامورین زندان وسایل شخصی این افراد را نیز جمع می‌کنند و با خود می‌برند.

جهانگیر (هوشنگ) بادوزاده، احمد تمویی، علی احمد سلیمان، مصطفی علی احمد و یوسف کاکه ممی به اتهام همکاری با پژاک قبلا از سوی دادگاه انقلاب شهرهای ارومیه و مهاباد به به ترتیب به ابد، ۱۵ سال، ۵ سال، ۱۰ سال و ۷ سال زندان محکوم شده‌اند.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.