چهارشنبه 6th نوامبر 2013 , ساعت: 12:11کد مطلب : 54321 نسخه قابل چاپ

بیماری های تنفسی در سیستان شدت گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به دلیل شیوع بیماری های تنفسی ناشی از توفان های شن و افزایش غلظت ریزگردها در این منطقه به زودی مرکز تخصصی بیماری های تنفسی در سیستان راه اندازی می شود.

به گزارش مهر، علی اکبر نصیری عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: توفان مستمر و و افزایش غلظت ریزگردها در منطقه سیستان موجب افزایش بیماری و عوارض تنفسی برای بسیاری از ساکنان این منطقه شده است که در همین راستا به منظور مقابله و پیشگیری از آسیب های جدی راه اندازی این مرکز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اعتبارات لازم به منظور راه اندازی این مرکز در بودجه این دانشگاه مد نظر قرار گرفته است افزود: طبق برنامه زمان بندی شده در این رابطه به زودی ساکنان سیستان شاهد افتتاح این مرکز خواهند بود.

نصیری همچنین از تقویت و و افزایش درصد جذب پزشکان متخصص در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این راستا سیاست های تشویقی متعددی برای ماندگاری و جذب متخصصان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۸۰ متخصص در حال حاضر در منطقه سیستان مشغول به خدمت هستند ادامه داد: در این رابطه با توجه به کمبود در برخی از رشته ها با حمایت وزارت بهداشت درصد جذب نیروهای متخصص افزایش خواهد یافت.

وی همچنین از تعداد آمار بیماران تالاسمی به دلیل ازدواج های فامیلی به عنوان یکی از مشکلات پیش رو در این منطقه یاد کرد و گفت: از آنجا که این بیماری با انجام یک آزمایش ساده و مشاوره قبل از ازدواج قابل پیشگیری است لذا رسانه ها سهم تاثیر گذاری در آگاه سازی مردم و همچنین کمک به پیشگیری از افزایش این بیماری دارند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.