پنج‌شنبه 1st آگوست 2013 , ساعت: 06:08کد مطلب : 48653 نسخه قابل چاپ
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی:

بیش از ۶۰ میلیارد دلار سرمایه ایران در بانک های خارجی بلوکه شده

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بیش از ۶۰ میلیارد دلار سرمایه ایران در بانک های خارجی بلوکه و دسترسی به آن ها وجود ندارد و این امر به تنهایی می تواند باعث بروز مشکلات مالی عدیده ای برای دولت و مردم باشد.

کاظم جلالی در گفت و گو با مهر در میامی ضمن ترسیم مشکلات متعدد دولت فعلی و آن چه پیش روی دولت آینده است، افزود: از بودجه ۱۴۲ هزار میلیارد تومانی سال ۹۱ تنها ۹۴ هزار و نیم میلیارد تومان محقق شد و این یعنی چیزی نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه که دولت و ملت در این سال با آن دست و پنجه نرم کردند.

کسب ۱۱۷ هزار میلیارد تومان تنها پاسخگوی هزینه های جاری

نماینده  شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نشستی که با رئیس جمهور منتخب داشته خاطرنشان کرد: در این گفتگو به سرمایه بلوکه شده ایران در بانک های خارجی هم اشاره شد و پیشنهاد شد فضایی فراهم شود تا این پول ها به کشور بازگشت داده شود چرا که بسیاری از پروژه های عقب مانده کشور مجددا راه اندازی شده، جریان می یابند و این رکود جبران خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برخی پروژه ها دچار توقف جدی هستند از جمله بدهکاری به پیمانکاران دولت و اگر دولت جدید بتواند ۱۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند فقط هزینه های جاری کشور را پاسخ خواهد داد.

مشکلات مالی و سوء مدیریت عامل رکود فعلی اقتصاد کشور

رئیس مرکز پژوهش های اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مشکلات مالی و سوء مدیریت عامل رکود فعلی اقتصاد کشور است، اذعان کرد: در این شب های پرفضیلت ماه مبارک رمضان گامی فراتر نهاده پیروزی مسلمانان جهان به ویژه سوریه و مصر، موفقیت دولت آینده و برطرف شدن مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را نیز در کنار تمام حوائج مادی و معنوی از خداوند منان بخواهیم.

جلالی در خاتمه ضمن بیان این مطلب که دو سال از شهرستان شدن میامی می گذرد اما تا کنون پیشرفت خاص و چشمگیری در این شهرستان صورت نگرفته خواستار نگاه ویژه مسئولان برای رفع محرومیت های این شهرستان شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.