دوشنبه 6th آگوست 2012 , ساعت: 12:08کد مطلب : 18854 نسخه قابل چاپ
کشتی فرنگی ایران پس از 40 سال در المپیک مدال کسب کرد

بوسه سوریان بر طلای کمیاب

حمید سوریان کشتی‌گیر وزن ۵۵ کیلوگرم فرنگی ایران  قهرمان المپیک شد.

در دیدار پایانی وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن، حمید سوریان با پیروزی بر روشن بایراموف از جمهوری آذربایجان به مدال طلای این وزن رسید.

در این مسابقه که یکشنبه شب در سالن آرنای لندن برگزار شد، حمید سوریان در دو تایم با نتیجه ۲ بر صفر و ۱ بر صفر به پیروزی رسید.

پیش از دیدار پایانی، حمید سوریان در نیمه‌‌نهایی مقابل اریک نیلبوم از دانمارک قرار گرفت و در دو تایم مشابه ۳ بر صفر او را شکست داد.

سوریان در دور اول این مسابقات با قرعه استراحت روبرو شد و در نخستین پیکارخود موفق شد کشتی گیر قرقیزستانی را از پیش رو بردارد. مدال برنز این وزن به کشتی‌گیران روس و مجار رسید.

رحیم علی آبادی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ تنها مدال نقره وزن ۴۸ کیلوگرم کشتی فرنگی را برای ایران به ارمغان آورد. مدال طلای حمید سوریان پس از ۴۰ سال بار دیگر کشتی فرنگی ایران را در المپیک صاحب مدال کرد.

سایت ملی-مذهبی این پیروزی را به حمید سوریان و ملت بزرگ ایران تبریک می گوید . به این امید که ورزشکاران ایرانی نام ایران عزیز را در تمامی میادین جهانی پرآوازه کنند و سرافرازی را برای تمام ایرانی ها به ارمغان آورند.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.