پنج‌شنبه 12th سپتامبر 2013 , ساعت: 04:09کد مطلب : 51457 نسخه قابل چاپ
معاون سینمایی وزارت ارشاد اعلام کرد

به وکیل فیلم آرگو پولی پرداخت نخواهد شد

در حاشیه بازگشایی خانه سینما مهاون سینمایی وزیر ارشاد در مورد ادامه همکاری با “ایزابل کوتان پیر” وکیل فرانسوی پرونده فیلم “آرگو” گفت: فرض کنید یک دادگاه فرانسوی، یک فیلم آمریکایی بی ارزش در رابطه با ایران را محکوم کند این موضوع خنده دار است، که اگر چنین دادگاهی برگزار شود به معنی واقعی چه دستاوردی برای سینمای ایران باقی می ماند. من از همین جا به همه کسانی که فیلم “آرگو” را ندیده اند توصیه می کنم این فیلم را ببینند تا بدانند چه اثر بی ارزش و غیر قابل بحثی است. حال با این اوصاف نیازی به وکیل آن هم از نوع فرانسوی هست؟

به گزارش مهر  ایوبی در بخش دیگر از پاسخ به این سئوال گفت: به اعتقاد من حضور این وکیل فرانسوی محلی از اعراب ندارد و می دانم که دستگاههای نظارتی هم موافق حضور وی نبوده اند. بنابراین من با ادامه همکاری و اصولا حضور خانم “ایزابل کوتان پیر” مخالف هستم و پولی بابت حق الزحمه وکالت وی نمی دهم.

خاطرنشان می شود فیلم آرگو داستانی از فرار دیپلمات های آمریکایی در جریان اشغال سفارت این کشور در اویل انقلاب را روایت می کند .

این فیلم  امسال توانست جایزه اسکار را از ان خود کند.

دولت احمدی نژاد در اقدامی عجیب تصمیم گرفته بود برای شکایت از این فیلم وکیلی فرانسوی را استخدام کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.