سه‌شنبه 31st جولای 2012 , ساعت: 08:07کد مطلب : 18298 نسخه قابل چاپ
هشدار شدیداللحن ایران به ترکیه:

به سوریه حمله کنید تلافی می‌کنیم

منابع عربی می‌گویند، ایران به مقامات ترکیه درباره هر گونه دخالت نظامی در سوریه هشدار داده است.

به گزارش «تابناک»، روزنامه «الوطن» می‌نویسد: «ایران به مقامات ترکیه هشدار داده است که هر گونه حمله به خاک سوریه را به شدت تلافی خواهد کرد.»

این روزنامه به نقل از یک دیپلمات عرب نوشته است که روز گذشته، ترکیه پیامی را از ایران دریافت کرده که در آن پیام، ایران به ترکیه هشدار داده است به دنبال تغییر زمین بازی نباشد.

الوطن همچنین نوشته است: ترکیه به همراهی آمریکا درصدد دخالت در مناطق کردنشین در سوریه است؛ اما ایران این خواب ترک‌ها را پریشان کرده است.

این روزنامه ادامه داده است که ایران هر گونه حمله‌ به خاک سوریه را به شدت تلافی و اگر لازم باشد، به سرعت موافقتنامه نظامی دو کشور را فعال خواهد کرد.

خاطرنشان می شود داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه تهدید کرده در صورتی که رژیم اسد بخواهد کشتاری مشابه با کشتار حلبچه را راه اندازد آنکارا سکوت نخواهد کرد.

0

  1. ناظر

    حکومت ایران با مداخله نظامی در سوریه مشکلی ندارد ، چرا که قبلا هم دولت ترکیه حرف از توسل به نیروی نظامی زده و حتی نیرو به مرز ترکیه و سوریه هم فرستاده بود . با جلوگیری از کشتاری مشابه کشتار حلبچه مشکل دارد ، چون نشان میدهد که کشتار مردم خود کاری نیست که تنها حکومت اسلامی ایران به آن دست میزند ، یا صدام حسین کافر .

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.